związek na odległość

Związek na odległość jest narażony na rozpad bardziej niż inne związki partnerskie, jednak dzięki Internetowi i telefonom zastępującym prawdziwy kontakt twarzą w twarz, ma także szanse na przetrwanie. Niestety, dość często miłość na odległość bardzo szybko wypala się. Czy związek na odległość ma sens? Co robić, by relacja była satysfakcjonująca dla obu osób i trwała jak najdłużej? Jak walczyć z tęsknotą za „drugą połową”?

Związek na odległość – jak wytrwać?

Oczywiście, miłość na odległość ma sens, jednak utrzymanie intymności, uczucia przywiązania i bliskości nie jest łatwe w takim przypadku. Oto kilka rad sugerujących, jak dbać o związek partnerski, kiedy parę dzieli mnóstwo kilometrów. Jak dbać o związek na odległość.

 • Kontaktujcie się najczęściej, jak jest to możliwe. Oprócz rozmów telefonicznych, chatów, e-maili, smsów, rozmów przez komunikatory, postarajcie się także codziennie siebie widzieć, np. używajcie kamery podczas rozmowy przez Skype’a.
 • Nie macie czasu na wielogodzinne codzienne rozmowy? Wykonujcie te same czynności na odległość, nie odkładając słuchawek. Możecie np. razem oglądać telewizor i na bieżąco komentować to, co widzicie.
 • Kontaktujcie się ze sobą codziennie, przynajmniej jeden raz. Niestety, nie widzicie się na żywo przez wiele dni, zatem – by stale budować więź emocjonalną na odległość – kontakt powinien być regularny. Rozmowy nie muszą być długie i nie muszą poruszać poważnych tematów. Ważne, by codziennie usłyszeć swój głos, być na bieżąco z tym, co się dzieje u drugiej osoby.
 • Pamiętajcie też o poczcie. Wasze listy miłosne będą pamiątką na całe życie. Bardzo miłe będą drobne prezenty i kartki, szczególnie przy takich okolicznościach, jak urodziny, imieniny czy Dzień Kobiet. Mężczyzna może sprawić ogromną radość kobiecie, wysyłając jej kwiaty.

jak przetrwać związki na odległość

 • Ciesz się z zalet, jakie niesie związek na odległość – większa ilość czasu na spotkania z przyjaciółmi i rodziną, braki kłótni pojawiających się zazwyczaj podczas spotkania oko w oko, ogromna radość, kiedy w końcu możesz zobaczyć ukochaną osobę po długiej rozłące. Doceń, że decydując się na związek na odległość, łatwiej będzie ci zachować niezależność.
 • Poszukajcie wspólnych zainteresowań. Mimo iż będziecie się nimi zajmować oddzielnie, stale możecie dzielić się swoimi wrażeniami, znajdziecie kolejny wspólny temat do pasjonujących rozmów. Przeczytajcie tę samą książkę, obejrzyjcie ten sam film, a potem podzielcie się swoimi opiniami.
 • Zrezygnuj z kontrolowania partnera. Każdy ma prawo do wolności. Jeśli zdecydowaliście się budować relacje, musisz ufać partnerowi. Jeśli widzisz stałe zainteresowanie partnera twoją osobą, nie martw się, że może się z kimś spotykać, kiedy chwilowo nie kontaktuje się z tobą. Staraj się panować nad zazdrością, która może zniszczyć każdą prawidłowo rozwijającą się relację. Nie wypytuj partnera o każdą minutę spędzoną bez kontaktu z tobą.
 • Poruszajcie temat wspólnej przyszłości, ustalajcie plany – te bliższe, np. wspólny wyjazd oraz te dalsze, np. wspólne zamieszkanie w przyszłości.
 • Odwiedzajcie się tak często, jak tylko to jest możliwe. Związek partnerski nie będzie w pełni satysfakcjonujący, jeśli będzie opierał się jedynie na rozmowach telefonicznych i mailach. Umówcie się, jak często takie wizyty będą miały miejsce.
 • Bądźcie dobrej myśli. Pamiętajcie, że duża odległość dzieląca was jest stanem przejściowym. Jeśli związek się rozwinie, możecie planować przeprowadzkę, tak by być ze sobą częściej.
 • Wymieniajcie się swoimi rzeczami, tak by mieć blisko siebie bibeloty ukochanej osoby, np. łańcuszek, apaszkę, ramkę ze zdjęciem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here