ładne felgi

 Mówi się, że ładne felgi to biżuteria dla samochodu i jest w tym stwierdzeniu bardzo dużo prawdy. Jest to ten element, który wzbogaca i podkreśla wygląd samochodu, nadaje mu całkiem nowy charakter oraz styl. Wybór felg na rynku motoryzacyjnym jest ogromny. Szeroki wachlarz wzorów i kolorów oraz materiałów, z których zostały wykonane, nie ułatwia podjęcia decyzji, tak jak i cena, która jest bardzo zróżnicowana.

Alufelgi

Alufelgi, tzw. alusy, to inaczej felgi aluminiowe, które są jednymi z najdroższych felg. Jednak ich walory estetyczne są adekwatne do kosztu zakupu. Warto jednak pamiętać, że zaleca się kupowanie oryginalnych felg w sklepach, które są sprawdzone. Będziemy mieć pewność, że ich jakość jest bardzo wysoka. W sklepach motoryzacyjnych znajdziemy szeroki wybór wzorów standardowych, ale też o nowoczesnym designie. Zakupienie replik może wiązać się z wieloma problemami, jak na przykład zapanowanie nad pojazdem w sytuacji awaryjnej. Tanie felgi, noszące miano replik, a będące tak naprawdę podróbkami, najczęściej wykonane są z kiepskiej jakości materiałów. Nie warto ryzykować, nawet jeśli oferowany wzór wyda nam się ciekawszy, a cena bardzo atrakcyjna.

felgi ładne i tanie - jak wybrać idealne

Felgi strukturalne

Nieco tańszą opcją są ładne felgi strukturalne, które z daleka nie wiele różnią się wyglądem od tych aluminiowych. W przypadku uszkodzenia, wystarczy wymienić kołpak, który zamocowany jest na kilkuramiennej feldze. To ciekawe rozwiązanie, jednak cena niewiele niższa jest od zakupienia kompletu alufelg, a w efekcie jednak widać różnicę, dlatego wielu kierowców woli dopłacić i jednak kupić alusy.

Tanie, choć mało estetyczne felgi stalowe

Felgi te są dość popularne i często wybierane przez kierowców głównie ze względu na niską cenę. Stalówki są również bardzo łatwe w naprawie w przypadku jakiś awarii lub uszkodzeń. Jednak dla kierowców, którzy cenią nowoczesny wygląd i styl, może pojawić się problem, ponieważ wybór wzorów jest znacznie ograniczony. Dzieje się tak dlatego, że obróbka stali jest bardzo trudna i nadanie kołpakom skomplikowanego wzoru stałoby się niezwykle kosztowne. Wybór w rodzajach i worach felg jest na tyle duży, że każdy kierowca, i ten który ceni sobie bardziej niski koszt zakupu, jak i ten, dla którego najcenniejszy jest wygląd samochodu – znajdą coś odpowiedniego dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here