Lampy UV do utrwalania hybrydy - najlepszy wybór

Manicure hybrydowy to obecnie najpopularniejszy sposób zdobienia i wzmacniania paznokci. Niezbędna do jego wykonania jest lampa UV, która utwardza lakier hybrydowy. Stanowi zatem niezbędne wyposażenie zarówno w przypadku manicure hybrydowego wykonywanego w domowym zaciszu, jak i w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Czym kierować się przy wyborze lampy UV do utrwalania hybrydy?

Lampa UV 9W – czy taka moc wystarczy?

Najważniejszym parametrem określającym funkcjonalność lampy UV do hybryd jest jej moc. Ta najniższa to 9W. Oczywiście skorelowane jest to z niewielkim kosztem zakupu, ale taka oszczędność okazuje się być pozorna. Dlaczego? Lampy UV o takich parametrach są mało wydajne, uniemożliwiają jednoczesne naświetlenie całej dłoni. Ponadto umiarkowana moc lampy odbija się na jakości manicure hybrydowego – lakier ma tendencję do marszczenia i kurczenia się.

Lampa UV 36W – kompromis ceny i jakości

Taka lampa wyposażona jest w cztery żarówki o mocy 9W każda, co łącznie daje imponującą wartość 36W. W zależności od zużycia żarówki starczają na od około kilku miesięcy do roku i są łatwe do wymiany. Efektowna i funkcjonalna lampa UV 36W umożliwia sprawne i szybkie naświetlenie lakieru hybrydowego, co upraszcza i skraca czas wykonywania manicure.

Lampa LED

Ta opcja na pierwszy rzut oka wydaje się być najatrakcyjniejsza – błyskawiczny czas naświetlania, rzędu 30 – 40 sekund oraz brak konieczności wymiany żarówek to niewątpliwe zalety tego typu lampy. Jednak nie jest ona pozbawiona wad – najważniejszą jest brak uniwersalności. Lampa LED nie utrwali wszystkich kolorów lakierów hybrydowych, ponadto nie sprawdzi się przy większości lakierów żelowych. Również cena lampy LED może być postrzegana jako zbyt wysoka. Rozwiązaniem problemu braku uniwersalności lampy LED jest jej kombinacja z alternatywnym źródłem światła – CCFL. Taka kombinacja oświetlenia UV i LED gwarantuje utwardzenie każdego lakieru hybrydowego i żelowego, błyskawiczny czas utwardzania (10 – 30 sekund) i wynikającą z tego energooszczędność.

Bardzo przydatne funkcje dodatkowe

Pożądanymi atrybutami lamp do utrwalania hybrydy są czasami niewielkie, ale bardzo funkcjonalne modyfikacje. Podstawową z nich jest timer – eliminuje on konieczność nerwowego spoglądania na zegarek. A zbyt krótkie lub zbyt długie naświetlanie niekorzystnie odbije się na jakości i wyglądzie manicure hybrydowego. Czujnik ruchu zapewnia włączenie i wyłączenie lampy pod wpływem – odpowiednio – wsunięcia i wysunięcia dłoni do lampy. Wiatraczek czy wentylator skutecznie usprawniają wysuszanie lakieru na paznokciach. Z kolei lustrzane dno zwiększa efektywność pracy lampy, odbijając i wzmacniając emitowane przez nią światło. Zabudowany tył lampy ochroni leżące w pobliżu buteleczki z lakierem przed zmianą ich konsystencji, a tym samym właściwości.

Oczywiście doposażenie lampy w każdą dodatkową funkcję znajduje odbicie w cenie lampy, jednak znacznie podnosi komfort jej użytkowania i usprawnia zabieg wykonania manicure hybrydowego, co czyni go bezproblemowym i przyjemnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here