Język hiszpański

Znajomość języków obcych otwiera wiele drzwi. Coraz więcej osób uważa, że sama znajomość języka angielskiego to nie wszystko i warto znać jeszcze drugi język obcy. Wybór często pada na język hiszpański. Dlaczego to właśnie hiszpański warto wybrać, podejmując decyzję o nauce nowego języka?

Hiszpański – popularny i łatwy do nauczenia się język

Język hiszpański to język urzędowy aż w 22 krajach Europy i Ameryki Łacińskiej. Nawet pół miliarda ludzi posługuje się tym językiem. Hiszpański to też jeden z łatwiejszych do nauczenia się języków. Ma bardzo przyjazną wymowę, ładnie brzmi, a jego gramatyka jest spójna. Z łatwością można przyswoić hiszpańskie słówka. Naukę na pewno ułatwi dobry kurs hiszpańskiego. Lektor, zwłaszcza pochodzący z Hiszpanii lub Ameryki Południowej, pomoże oswoić się z językiem i przełamać początkową barierę.

Hiszpański ułatwia podróżowanie i emigrację

Hiszpania i Ameryka Południowa są jednymi z popularniejszych kierunków urlopowych. Słoneczna Majorka egzotyczna Dominikana, interesująca Kuba czy wspaniała Andaluzja to tylko niektóre z miejsc odwiedzanych przez turystów. Przed wyjazdem na wakacje do Hiszpanii i Ameryki Południowej kurs hiszpańskiego będzie świetną decyzją. Nie każdy z tubylców posługuje się językiem angielskim, warto więc znać chociaż kilka słówek po hiszpańsku. Zamówienie tapas w barze, zapytanie o drogę czy rozwiązanie problemu w hotelu – Hiszpanie i Latynosi dużo chętniej otworzą się wobec turysty, który choć w podstawowym stopniu posługuje się ich językiem. A jeśli ktoś marzy o przeprowadzce do słonecznej Hiszpanii? Warto wtedy zainwestować w kursy języka hiszpańskiego, bo bez znajomości języka ciężko jest w Hiszpanii załatwić nawet najłatwiejszą urzędową sprawę.

Język hiszpański – klucz do hiszpańskiej kultury

Hiszpania i Ameryka Południowa to też wspaniała kultura. Każdy na pewno kojarzy kolumbijskiego pisarza Gabriela Garcie Marqueza czy hiszpańskiego reżysera Pedro Almodovara. Chętnie słuchana jest też muzyka popularna w wykonaniu Shakiry czy Enrique Iglesiasa, którzy coraz częściej śpiewają w ojczystym języku. Znajomość hiszpańskiego pozwala lepiej zaznajomić się z kulturą krajów hiszpańskojęzycznych – zarówno wyższą, jak i popularną.Wybierając kurs językowy, warto zdecydować się na szkołę, która oprócz kursów hiszpańskiego proponuje zajęcia pozalekcyjne związane z kulturą.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House Wrocław.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here