Urokliwe wisiorki, kolczyki i pierścionki, wymagają równie wdzięcznego miejsca do przechowywania. Istotną rolę w tym zakresie pełnią szkatułki na biżuterię, które za sprawą odpowiednio przemyślanej konstrukcji i zastosowania funkcjonalnych rozwiązań pozwolą wprowadzić ład i porządek do posiadanych skarbów. Jednak nie tylko aspekt praktyczny zasługuje na uwzględnienie, ale również walor dekoracyjny. Idealnie bowiem wkomponują się w każdy rodzaj podjętej aranżacji, zdobiąc pomieszczenie i podkreślając gust domowników. Jakimi kryteriami jednak kierować się przy jej wyborze?

Rozmiary

Jednym z czynników, na który należy zwrócić uwagę podczas zakupu szkatułki na biżuterię jest jej wielkość. Pomocne w tym zakresie będzie ocenienie zasobów posiadanych kosztowności. Wiele kompletów kolczyków, naszyjników i pierścionków będzie wymagało nabycia większego puzderka, dodatkowo wyposażonego w liczne przegrody i komory. Świetnym wyborem mogą zatem okazać się pudełka wielopoziomowe. Aby jednak zwiększyć satysfakcję z użytkowania, należy zwrócić uwagę na miejsce, w jakim się będzie znajdowały. Większe szkatułki na biżuterię nakładają konieczność posiadania odpowiedniej przestrzeni. W przypadku, gdy nasze biżuteryjne zasoby nie należą do najbardziej okazałych, wówczas dobrym rozwiązaniem będzie niewielki pojemnik, w którym zmieści się kilka okazjonalnych kompletów. Co więcej, małe gabaryty pozwalają na swobodne zabieranie puzderka wszędzie tam, gdzie będzie to potrzebne. Zmieści się bowiem, bez najmniejszych problemów, do każdego bagażu podręcznego.

Z czego wykonane?

Oprócz wielkości, kolejnym ważnym aspektem jest materiał. Ten najlepiej dopasować do posiadanej aranżacji i dominującej kolorystyki. W tym zakresie dużą popularnością cieszą się drewniane szkatułki na biżuterię, utrzymane w białej lub pastelowej kolorystyce. Są nie tylko trwałe i wytrzymałe, ale również uniwersalne. Pasują bowiem do wielu domowych stylizacji. Alternatywą mogą być kasetki ze skóry ekologicznej, utrzymane w białej, czarnej lub czerwonej kolorystyce – dla fanów stonowanych dodatków, jak również udekorowane motywem zwierzęcym – dla miłośników wyrazistych dekoracji. Na jakość drewnianej szkatułki wpływa sposób wykończenia, pod kątem precyzji szycia, oszlifowania i klejenia. Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia jej wnętrza.

Środek

Szkatułka na biżuterię to przedmiot mający na względzie uporządkowanie posiadanych kosztowności. Ważnym aspektem jest zatem rozkład szuflad i poziomów. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się modele rozkładane i wielopoziomowe.

Artykuł zainspirowany został szkatułkami na biżuterię dostępnymi na stronie https://birdsoflove.pl/pol_m_Dekoracje-do-domu_Przechowywanie_Szkatulki-na-bizuterie-713.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here