Z pozoru wybór portfela damskiego może wydawać się całkiem prostym zadaniem. Niejednokrotnie jednak okazuje się, że w praktyce ciężko podjąć decyzję i wybrać portfel, który w pełni będzie spełniał nasze potrzeby – będzie praktyczny, wytrzymały, a jego wygląd przypadnie nam do gustu. Rozmiar, kolor, skórzany czy materiałowy – to tylko część czynników, które z pewnością warto wziąć pod uwagę wybierając portfel damski. Wybór portfela jest w dużym stopniu zależny od stylu kobiety, która ma go nosić. Od tego jakie ubrania preferuje na co dzień. Poniżej rozszerzamy ten temat i przedstawiamy kilka punktów, które pomogą Ci wybrać odpowiedni portfel damski.

Wybierz portfel dostosowany do Twoich potrzeb.

Po pierwsze wybierając portfel warto sobie odpowiedzieć, jaki jego typ będzie najbardziej optymalny dla naszych potrzeb.  Czy potrzebujemy duży portfel, w którym będzie można pomieścić niezliczoną liczbę różnego rodzaju kart, wizytówek oraz monet – np. kopertówkę? Czy może bardziej odpowiedni będzie dla nas portfel średnich rozmiarów – przykładowo skórzany portfel damski typu bifold, a więc klasyczny składany na pół? A może najlepsza dla nas okaże się bilonówka, czyli mały portfel stworzony z myślą o noszeniu monet?  Wybór jest uzależniony od naszych zwyczajów. Od tego co nosimy zazwyczaj w portfelu i jakie przedmioty są dla nas niezbędne, aby mieć je przy sobie. Warto przemyśleć jakie przegródki będą  dla nas najbardziej szczególnie przydatne. Oczywiście wiele kobiet posiada więcej niż jeden portfel i potrafi dopasowywać go do danej okazji.

Dopasuje portfel do swojego stylu!

Po drugie wybierając portfel z zamiarem noszenia go na co dzień należy uwzględnić naszą garderobę oraz styl, w którym czujemy się najlepiej. Jak łatwo się domyślić sportowy portfel nie będzie najtrafniejszym rozwiązaniem dla eleganckiej kobiety. W tym punkcie duże znaczenia ma rodzaj materiału, z którego wykonany jest dany portfel. Do najbardziej popularnych, a zarazem uniwersalnych należą portfele damskie skórzane. Pasują one zarówno do eleganckich kreacji, jak i  do bardziej sportowych kreacji. Są one najczęściej wykonane ze skóry bydlęcej i cielęcej. Poza portfelami skórzanymi popularnymi wyborami są także portfele z cordury, nylonu, bawełny oraz różnego rodzaju skór ekologicznych (syntetycznej).

Upewnij się czy Twój wybór jest praktyczny.

Po trzecie przed zdecydowaniem się na dany model lepiej upewnić się czy wszystko w nim “gra” . Mianowicie czy zamknięcie trzyma jak powinno, czy nic z niego nie wypada, czy zamki się nie zacinają oraz czy wielkość przegródek jest optymalna. Oczywiście większość producentów myśli o takich podstawowych kwestiach. Niemniej jednak lepiej się upewnić, żeby potem nie było rozczarowania. Może się zdarzyć, że pięknie wyglądający portfel damski okażę zupełnie niepraktyczny, dlatego lepiej się przekonać zawczasu o jego niedociągnięciach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here