książka

Jeśli już od najmłodszych lat wykazujesz zdolności do języków i bardzo szybko się ich uczysz to powinieneś pomyśleć o pracy jako tłumacz. Być może już pracujesz w tej branży, ale nie wiemy, która forma zatrudnienia będzie dla nas najkorzystniejsza. Bez obaw! To właśnie dlatego powstał ten artykuł! Tłumacz tak naprawdę cały czas musi się doszkalać. Nie może pozwolić sobie na to, żeby być w tyle z umiejętnościami językowymi. Możliwe, że jesteś dopiero po szkole i nie wiesz jak zacząć? My dzisiaj postaramy się przybliżyć to, jak wygląda praca na etacie i przy prowadzeniu własnego biznesu. Nie ma na co czekać! Zaczynamy! 

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/tlumacz-etat-czy-firma/ 

Tłumacz – jak wygląda praca na etacie?

Jeżeli zaczniemy od pracy na etacie, musimy liczyć się z tym, że będziemy posiadali dużo mniej swobody względem siebie. Pracując u kogoś musimy pogodzić się z tym, że pracodawca będzie wymagał od nas jak największej ilości umiejętności, które nie zawsze idą w parze z tym, to tak naprawdę chcielibyśmy robić. Dodatkowo sami musimy decydować o szkoleniach, ponieważ nie zawsze będą dotyczyły one tylko jednej rzeczy, a pracodawca nie sprawie w magiczny sposób, że będziemy mogli teleportować się między szkoleniami, aby nie zapamiętać nic, a szkolenie pójdzie na marne.

Pracując na etacie bardzo ciężko będzie oto, aby posiadać elastyczny grafik, który pozwoli nam na wychodzenie z pracy, tylko wtedy, kiedy będziemy mieli na to ochotę. Nie będziemy mogli też pracować według własnych zasad, tylko według tych ustalonych przez naszego pracodawcy. Musimy liczyć się z tym co powie nasz przełożony oraz niestety nie będziemy mogli się temu sprzeciwić. W pracy czeka nas sterta dokumentów do przetłumaczenia, a nasz pracodawca nie będzie chciał słuchać wymówek związanych z nie wyrobieniem się w czasie.

Tłumacz – prowadzenie własnego biznesu

Ogromną zaletą pracy na własną rękę i jest przede wszystkim to, że jesteśmy szefem samemu dla siebie. Sprawia to, że decydujemy kiedy wychodzimy i kiedy zaczynamy pracę. Co więcej sami ustalamy swój cennik, do którego będą dostosowywać się nasi klienci.

Prowadząc własną działalność gospodarczą nikt nie będzie nam mówił co i jak mamy robić. Chodzi nie tylko o pracę, ale również o podejmowanie decyzji. To my ustalamy jak ma wyglądać nasze biuro oraz dostosowujemy swój gabinet pod swoje gusta i preferencje. Możemy decydować o tym, jak będzie wyglądał nasz grafik pracy. Jeżeli zdecydujemy się na pracę każdego dnia, to pracujemy każdego dnia. Jeżeli decydujemy się na tydzień wolnego, to pakujemy walizki i jedziemy na wakacje.

Oczywiście sporym minusem prowadzenia takiej działalności są ogromne koszta. Nie każdego stać jest na to, aby kupić lokal czy budynek, który pomieści luksusowe biuro tłumaczeń. Trzeba liczyć się też z opłatami za wynajem, ubezpieczeniem oraz podstawowymi rachunkami takimi jak woda, gaz, prąd i ogrzewanie.

Zobacz też: http://www.malemen.pl/w-jaki-sposob-zostac-tlumaczem/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here