fermaceuta

W zawodzie farmaceuty ważne jest przede wszystkim dobro pacjenta. Niezwykle ważne są również zdolności komunikacyjne oraz spore ilości empatii i cierpliwości w podejściu do drugiego człowieka. Zawód ten wymaga z pewnością dużego zaangażowania oraz poświęcenia już na etapie edukacji. Jest to profesja dla pracowitych oraz wytrwałych osób z analitycznym umysłem, które zdają sobie sprawę z konieczności ciągłego doskonalenia się oraz uaktualniania swojej wiedzy z uwagi na pojawiające się w ciąży liczne innowacyjne terapię i leki na rynku. Czy tak odpowiedzialna praca przekłada się na zarobki? Ile zarabia farmaceuta? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://www.fachowcy.pl/blog/ile-zarabia-farmaceuta/ 

Zarobki farmaceuty – statystyka 

Zawód farmaceuty powiązany jest z prestiżem oraz wysokimi kwalifikacjami. Czy taki prestiż wpływa na wynagrodzenie? Okazuje się, że niekoniecznie. Według danych internetowych najgorzej zarabiający farmaceuci będący specjalistami zarabiają poniżej 4820 zł brutto. W tej grupie znajduje się aż 25% wszystkich pracowników, którzy wykonują taki zawód. Pozytywna informacja jest natomiast taka, że najlepiej zarabiający przedstawiciele takiego zawodu na stanowisku specjalisty, mogą liczyć na wynagrodzenie powyżej 6200 zł brutto miesięcznie. Mediana zarobków farmaceuty specjalisty wynosi 5500 zł. Właśnie tyle zarabia przeciętny farmaceuta w ciągu miesiąca. Jest to tak zwana stawka rynkowa. Nie to mniejsze wynagrodzenie otrzymuje młodszy specjalista. W jego przypadku medianę jest 5020 zł brutto. Najlepiej zarabiające grupą są farmaceuci, którzy są starszymi specjalistami. Mediana ich zarobków wynosi 5920 zł brutto. 25% starszych specjalistów zarabia kwoty powyżej 4980 zł, a najlepiej zarabiający starsi specjaliści mogą liczyć nawet na kwoty wyższe, niż 7040 zł brutto miesięcznie. 

Co ma wpływ na wynagrodzenie farmaceuty? 

Tak samo jak w przypadku innych zawodów wpływ na wynagrodzenie zależy od kilku czynników. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim zmienne które wpływają na ostateczną stawkę, na którą może liczyć osoba zatrudniona na danym stanowisku. Wśród takich czynników określających wysokość wynagrodzenia znajdują się: województwo, wykształcenie, wielkość firmy oraz staż pracy. Farmaceuta posiadający większe doświadczenie może automatycznie liczyć na lepsze pieniądze, niż jego młodszy kolega. Miasta, w których możemy spodziewać się lepszego wynagrodzenia w tym zawodzie jest Warszawa, Radom, Gdańsk czy Katowice. Na mniejsze zarobki mogą liczyć farmaceuci pracujący w województwie opolskim, lubuskim czy świętokrzyskim. 

Zobacz też: http://www.szafamamy.pl/instagram-praca-i-zarabianie-na-instagramie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here