Wybór suszarki do włosów, nie należy do skomplikowanych zadań. Zazwyczaj chcemy wybrać urządzenie, które w krótkim czasie szybko wysuszy nasze włosy. Oczywiście takie jest podstawowe zadanie suszarki, jednak warto pamiętać o tym, że obecnie można kupić suszarkę, która dodatkowo zadba o kondycję naszych kosmyków. Są to urządzenia, dzięki którym możemy włosy również wymodelować.

Na co zwrócić uwagę wybierając model suszarki?

Przy zakupie suszarki do włosów, należy zwrócić uwagę na parametry techniczne takie jak:

  • regulacja temperatury – najkorzystniej jest wybrać suszarkę z funkcją chłodnego nawiewu. Zakończenie suszenia chłodnym powietrzem, sprawi że łuski włosów się domkną, włosy będą gładkie i lśniące. Dzięki temu kondycja naszych włosów będzie dużo lepsza.
  • moc – od niej zależy szybkość suszenia. Im wyższa moc suszarki, tym szybsze suszenie. Szybsze nie zawsze znaczy lepsze. Zawsze moc suszarki powinniśmy dopasować do rodzaju włosów. W przypadku włosów krótkich i słabych idealna będzie suszarka o mocy 1600-2000W. Z kolei włosy grube i długie lubią moc min. 2000W.
  • siła oraz prędkość nawiewu – nowsze modele suszarek, są wyposażone w tą funkcję. Mają najczęściej kilka poziomów siły nawiewu powietrza. Wtedy urządzenie jest bardzo uniwersalne, ponieważ do wysuszenia włosów użyjemy najmocniejszego nawiewu, natomiast do modelowania włosów wystarczy słabszy nawiew.

Suszarki do włosów, czym różnią się poszczególne rodzaje? Którą wybrać?

Dodatkowe funkcje suszarki do włosów

Funkcją dodatkową, którą można spotkać już w większość modeli suszarek do włosów jest jonizacja. Dzięki jonizacji, nasze włosy nie elektryzują się. Polecane dla osób, które mają z tym dość duży problem na co dzień. Dzięki jonizacji włosy są gładkie i błyszczące. W trakcie pracy takiego urządzenia, dochodzi do wytworzenia jonów ujemnych, które neutralizują ładunki dodatnie na włosach.

Drugim dodatkiem do suszarek jest dyfuzor. Za jego pomocą uniesiemy włosy u nasady. Kobiety, które mają włosy cienkie, rzadkie i pozbawione objętości, będą zachwycone takim gadżetem.

Przeczytaj też: http://antycenzor.pl/prostownice-i-karbownice-urzadzenia-do-codziennej-stylizacji/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here