płyn do higieny intymnej

Przestrzeganie podstawowych zasad higieny intymnej, zmniejsza ryzyko pojawienia się kłopotliwych problemów, takich jak podrażnienie i infekcje. A do tego prawidłowa higiena miejsc intymnych zapewnia komfort oraz niesamowite uczucie świeżości. Czystość okolic intymnych daje również poczucie komfortu, również psychicznego.

Jakie właściwości ma płyn do higieny intymnej?

Przedsionek pochwy, stanowi bezpośrednie połączenie z wnętrzem ciała kobiety. Każde jego zanieczyszczenie drobnoustrojami chorobotwórczymi może prowadzić do infekcji wewnątrzustrojowej. Podstawą odpowiedniej pielęgnacji okolic intymnych są działania, które nie wpływają na naturalny stan równowagi, która panuje w narządach rozrodczych kobiet. Naturalne środowisko miejsc intymnych ma odczyn kwaśny, jest w zakresie 3,5-4,5.

Podstawą w utrzymywaniu prawidłowej higieny intymnej jest stosowanie odpowiednich środków do mycia i pielęgnacji. Ważne jest również noszenie bielizny z naturalnych materiałów. Tego typu bielizna zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza, dzięki czemu w okolicach intymnych nie namnażają się bakterie, które mogą powodować infekcje. W nocy podczas snu najlepiej zrezygnować z bielizny.

Płyny do higieny intymnej - po co używać?

W składzie płynu do higieny intymnej nie powinno być mydła. Mydło ma odczyn zasadowy, zazwyczaj ok. 8,5. Mydło narusza naturalną barierę ochronna, przez zmniejszenie kwasowego środowiska okolic intymnych. Dobry preparat do higieny intymnej, powinien zawierać delikatne środki myjące. Powinien również zawierać kwas mlekowy. Zadaniem kwasu mlekowego jest umożliwienie zachowania właściwego pH, nawilżające betainy, łagodzący podrażnienia panthenol, alantoinę, która ma właściwości nawilżające oraz regenerujące skórę.

Należy unikać kosmetyków, które w swoim składzie mają takie substancje jak SLS, parabeny lub pochodne formaldehydu. SLS to silny detergent, który znacznie przesusza skórę oraz dodatkowo pozbawia ją naturalnej bariery ochronnej w wyniku czego może powodować podrażnienia. Parabeny z kolei są alergizujące i estrogenne. Pochodne formaldehydu powodują podrażnienie i mogą wywoływać reakcje alergiczne.

Przeczytaj też: Peelingi do ciała – czy warto stosować?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here