Spłać pożyczkę mimo trudności

0
1394

Oferty pożyczek gotówkowych wręcz kuszą na każdym kroku. Nietrudno więc pod wpływem euforii wziąć zdecydowanie za wiele, niż w rzeczywistości jesteśmy w stanie finansowo unieść. Takie rzeczy wcale nie zdarzają się rzadko. Pożyczka gotówkowa jest popularnie znana jako produkt finansowy przeznaczony na krótki okres kredytowania. Współcześnie udostępniane przez Internet pożyczki gotówkowe wedle wszelkich ustaleń spłaca się w ciągu kalendarzowych 30 bądź 60 dni. Biorąc pożyczkę gotówkową w dowolnej kwocie, mamy więc cały miesiąc na jej spłacenie, oczywiście razem z obowiązującymi odsetkami oraz prowizją. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku brania pożyczek gotówkowych na wybranej stronie internetowej firmy finansowej po raz pierwszy, najczęściej nie musimy borykać się z odsetkami. To też działa poniekąd jako zachęta. Płacisz znacznie mniej, niż inni, więc skorzystaj! Zdarzyć się może, że mimo najszczerszych i dobrych chęci nie jesteśmy w stanie uregulować zaciągniętej pożyczki w ciągu miesiąca.

Co wtedy zrobić?

Na pewno ostatnią rzeczą, jaką powinniśmy zrobić, jest chowanie głowy w piasek. Firma pożyczkowa nie zrobi nam krzywdy, gdy nie dostosujemy się do warunków umowy z uzasadnionych powodów. Jeśli mija trzydziesty dzień od wzięcia przez Ciebie pożyczki gotówkowej i wiesz, że na ten moment nie jesteś w stanie wpłacić całości sumy, czym prędzej skontaktuj się przez maila lub telefon z przedstawicielem firmy pożyczkowej, w której zaciągnąłeś zobowiązanie. W rozmowie lub treści wiadomości pisemnej dokładnie wyjaśnij, co wpłynęło na taki stan rzeczy i dlaczego nie możesz spłacić całości należności. Zasygnalizuj, że możesz spłacić część pożyczki teraz, a pozostałą kwotę nieco później i ustal nowy termin termin. W skrajnie nieciekawych sytuacjach możesz poprosić o rozłożenie pożyczki na raty, ale w tym momencie musisz liczyć się z tym, że do zobowiązania dojdą jeszcze odsetki. Nie powinno być problemu z rozłożeniem pożyczki na raty, zwłaszcza, jeśli była to kwota wysoka, przekraczająca symboliczny 1000 złotych. Jak widać, nie tylko kredyty da się rozłożyć na raty. Pożyczki krótkotrwałe – także.

Nie panikuj, tylko działaj

Każde działanie jest lepsze od paniki. Konsultanci kredytowi i pożyczkowi to także ludzie, tacy jak my, borykający się z różnymi problemami. Nawet jeśli do rozłożonej na dużą ilość rat pożyczki dojdą jeszcze odsetki, ich wartość nie przytłoczy zanadto całego Twojego domowego budżetu. Zapłacisz więcej, to prawda, ale nie na tyle dużo, aby Twój portfel dotkliwie to odczuł. A w dalszym ciągu będzie to kwota niższa niż odsetki od nieterminowej spłaty.

Ekspert Kredytowy z firmy Habza Finanse – Jeśli nie radzisz sobie ze swoimi zobowiązaniami możesz poszukać także pomocy w progach zaufanej i sprawdzonej firmy specjalizującej się oddłużaniem. Profesjonalny doradca kredytowym zajmujący się pomocą osobom zadłużonym z pewnością znajdzie rozwiązanie dogodne dla twojego portfela. Ważne aby zacząć działać od razu jak pojawi się problem z terminową spłatą należności i nie czekać do czasu kiedy sytuacja staje się bardzo zła. Im szybciej zareagujemy tym więcej będziemy mieli możliwości na wyjście z zadłużenia obronną ręką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here