Prowadzisz siedzący tryb życia

Siedzący tryb życia wymaga wdrożenia wielu nawyków, dzięki którym uniknie się wielu konsekwencji zdrowotnych związanych z takim stylem życia. Czy wiesz, że dużo siedząc, należy dostarczać organizmowi odpowiednie pożywienie? W poniższym artykule podpowiadamy co, warto jeść, zwłaszcza jeśli dużo siedzimy.

Wartościowe śniadanie na dobry początek dnia

Jeśli prowadzisz siedzący tryb życia, należy zadbać o odpowiednio zbilansowaną dietę. Chcąc uniknąć napadu wilczego głodu wieczorem oraz ciągłego podjadania w ciągu dnia, należy zjadać rano śniadanie składające się z wartościowych produktów. Jeśli zjemy na spokojnie pożywne śniadanie, nasz organizm będzie znacznie lepiej funkcjonował w ciągu dnia, osiągniemy lepszą koncentrację i skupienie, co jest istotne zwłaszcza w pracy przy biurku i komputerze. Warto wybrać zatem na śniadanie odżywcze produkty zbożowe jak kanapkę z chleba ciemnego ziarnistego, owsiankę z owocami, otręby, jaja w postaci jajecznicy lub omletu, warzywa i owoce, a także wartościowe źródło białka jak chude mięso, ryby, czy sery i jogurty. Godne polecenia są również orzechy, które można zjeść także w ramach przekąski między posiłkami. Zdrowa dieta pudełkowa odpowiada powyższym wytycznym, a przy tym nie wymaga poświęcenia czasu na przyrządzanie posiłków. Co istotne catering dietetyczny gwarantuje Ci kilka pełnowartościowych posiłków w ciągu dnia, a Ty nie musisz się obawiać o głód podczas pracy.

Zdrowe przekąski i nawodnienie

Siedzący tryb życia np. podczas pracy biurowej niejednokrotnie wiąże się z ciągłym podjadaniem niezdrowych przekąsek. Jeśli nie chcesz zjadać kolejnego batonika lub pączka z nudów lub nagłej potrzeby uzupełnienia energii, wybierz zdrowszą alternatywę jak catering dietetyczny Tychy, który umożliwia regularne spożywanie posiłków. Dieta pudełkowa jest wygodna, bo nie wymaga czasu na przygotowanie potraw, a przy tym zdrowa. Co należy zmienić w swojej diecie? Jeśli nie masz dużo czasu na kolejny posiłek, wybierz kanapkę z ciemnego pieczywa z dodatkiem świeżych warzyw, owoce jak banan, jabłko lub sałatka owocowa, warzywa w postaci chrupiącej marchewki, kalarepy. Wspominane orzechy stanowią doskonałe źródło nasycenia organizmu. Możesz także wybrać koktajl z owoców lub warzyw oraz suszone owoce do podgryzania. Bardzo istotną kwestią jest właściwe nawadnianie organizmu. W tym celu należy pamiętać, aby regularnie dostarczać wodę, najlepiej małymi porcjami. Należy mieć na uwadze, że kobiety i mężczyźni mają różne potrzeby, co do optymalnej ilości spożywanej wody. Jedne osoby potrzebują dwa litry, a inne trzy, dlatego należy tę kwestię indywidualnie rozważyć.

Regularne posiłki i ruch

Istotną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę, dokonując zmian w swoim stylu życia, jest zapewnienie organizmowi regularnych posiłków. Aby, czuł się bezpiecznie, dostarczaj zatem co najmniej pięć mniejszych posiłków w równych odstępach czasu. Pomocna okaże się dieta pudełkowa, którą otrzymasz pod swoje drzwi. W ten sposób unikniesz otyłości i uporczywego tłuszczu. Równie ważny jest ruch, który zapewni zdrowie i piękną sylwetkę nawet podczas pracy siedzącej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here