remont

Wspaniałym pomysłem na odświeżenie oraz nadanie wyrazu naszej kuchni jest zrobienie małego remontu. Kuchnia jest bowiem sercem całego domu, kojarzy się ona z ciepłem rodzinnym i wspaniałymi obiadami. To właśnie tam mama, babcia, a później żonę gotują przepyszne posiłki. Niestety gotowanie bardzo często wiąże się z wydzielaniem się pary wodnej. Do tego pryskanie tłuszczem oraz inne czynniki gotowania. To wszystko sprawia, że z czasem nasza kuchnia wymaga odświeżenia oraz poprawy. W kuchni mogą pojawić się małe, bądź większe problemy.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/remont-kuchni/

Zakres remontu kuchni

Sam projekt remontu jest to już spory koszt. Wydamy na niego od 50 do 100 złotych za metr kwadratowy. Może wydawać się to dużo, ale wiedzą specjalisty jest bezcenna oraz może uchronić nas przed znacznie większymi niepotrzebnymi problemami. Sytuacja jest bardziej złożona, w momencie gdy remontujemy naszą kuchnię w bloku bądź kamienicy. Mamy wówczas o wiele mniejsze pole do popisu, a pomoc specjalisty znacznie ułatwi nam cały proces. 

W jaki sposób przebiega remont kuchni?

W momencie gdy remont nie jest generalny, cześć kilku etapów możemy sobie odpuścić. Jeżeli jednak gdy sprawa jest grubsza, należy zacząć od wyniesienia mebli. Taka przyjemność może nas kosztować nawet do 300 zł za metr kwadratowy. Skłucie płytek, które są już położone to około 25 zł za metr kwadratowy. Dalej przechodzimy do wymiany instalacji elektrycznej oraz wodno-kanalizacyjnej. Jest to jeden z najtrudniejszych etapów. Po nim będzie nam o wiele łatwiej realizować cały remont. Zależy on przede wszystkim od technologii, z jaką wykonana jest nasza instalacja oraz na jaką wymienimy.

Kiedy wszystkie sprawy techniczne będą już załatwione możemy przejść do samej aranżacji. Jeżeli nasze stare meble się nam znudziły, możemy skorzystać zakupu nowych, bądź podrasować te stare, aby zyskały drugie życie. Całość możemy ozdobić dodatkowymi dekoracjami z kolorystycznym akcentem przewodnim. Nasza kuchnia będzie odświeżona i zyska w oczach naszej rodziny oraz gości domu.

Zobacz też: http://www.malemen.pl/meble-kuchenne-na-wymiar-czy-warto/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here