dieta dziecka

W życiu każdego dziecka nadchodzi czas na wzbogacanie diety. Stałe pokarmy najwygodniej podawać dziecku przy pomocy krzesełka do karmienia. Należą one do kategorii niezbędnych mebli dla Twojego dziecka, dlatego warto dobrze zastanowić się nad wyborem. Marka Espiro proponuje wysokiej jakości produkty, które z pewnością spełnią swoją rolę jako pierwsze miejsce do samodzielnego jedzenia malucha.

W jakim wieku dziecko uczy się siadać?

Krzesełko Espiro dla niemowlęcia jest wskazane wyłącznie dla maluchów, które potrafią samodzielnie siedzieć w wyprostowanej pozycji, czyli około w wieku 6 miesięcy. Wyprostowana pozycja siedząca jest najbezpieczniejsza dla maluchów do nauki spożywania stałych posiłków. Odpowiedni dobór krzesełka Espiro jest konieczny, aby zminimalizować lub całkowicie pozbyć się ryzyka zadławienia, lub zakrztuszenia. Warto pamiętać, aby nie obciążać kręgosłupa maluchów sadzaniem w krzesełku, jeżeli nie potrafią jeszcze utrzymać pozycji siedzącej samodzielnie.

W okresie rozwojowym dziecka rodzice nie powinni przyspieszać nauki nowych umiejętności. Dzięki cierpliwości i spokoju zdrowy maluch nauczy się siadać samodzielnie w wieku od 4 miesięcy do 11. Dziecko osiąga najpierw umiejętność stabilnego siedzenia, po czym powoli samodzielnie przyjmuje tę pozycję. To doskonały czas na rozpoczęcie uczenia malca siedzenia w krzesełku. Najczęściej w wieku powyżej 6 miesięcy można zacząć urozmaicać dietę dziecka, do czego niezbędne jest odpowiednio przystosowane krzesełko marki Espiro.

Jak wybrać odpowiednie krzesełko do karmienia?

Wybierając krzesełko do karmienia, warto zwrócić uwagę na wszystkie szczegóły modelu. Idealny model powinien być wygodny oraz bezpieczny dla dziecka. Doskonale sprawdzają się krzesełka do karmienia Espiro, które odpowiednio wspierają plecy niemowlaka na wysokości łopatek. Krzesełka Espiro posiadają również właściwe podparcie dla stóp malucha. Przede wszystkim pamiętaj, aby wybrać model niekrępujący ruchów malucha, ale jednocześnie stabilnie i pewnie utrzymywać dziecko w środku w pozycji siedzącej.

Blat krzesełka do karmienia powinien być duży tak jak w modelach marki Espiro, posiadać miejsce na kubeczek oraz podwyższone krawędzie. Niektóre modele posiadają zdejmowany blat, aby pozwolić dziecku na jedzenie przy stole z rodzicami, jednocześnie wspierając delikatny kręgosłup dziecka. Nie zapomnij, że dziecko będzie korzystało z krzesełka często przez długi czas. Wybrany produkt musi być trwały, odporny na czyszczenie oraz uszkodzenia eksploatacyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here