Taniec na rurze stał się przestrzeni ostatnich lat bardzo popularna dyscypliną sportu, którą uprawia bardzo wiele kobiet. Czym jest tak naprawdę pole dance i jak to wygląda w kontekście z tańcem erotycznym, który jest obecny w klubach nocnych? Dobrze jest zmienić na pewno swoje podejście do tej wyjątkowej dyscypliny, która łączy w sobie wiele elementów.

Pole dance jest kombinacją kilku różnych dziedzin sportu: znajdziemy tutaj elementy gimnastyki, treningów siłowych, akrobatyki oraz wiele innych. W trakcie ćwiczeń osoba trenująca wykonuje różne ciekawe konfiguracje ruchów: Inverty, czyli figury wykonywane w trakcie zwisania do góry nogami, spiny – ruchy obrotowe, a także dropy, czyli szybkie ruchy w dół na rurze. Dodatkowo można trenować salta, flagi oraz różnego rodzaju figury mieszane. W zależności od rodzaju figury i zaawansowania osoby trenującej, część z ruchów wykonywanych jest na rurze obrotowej, a część na statycznym drążku.

Czego można oczekiwać od ćwiczeń pole dance?

pole danceW trakcie trenowania dyscypliny, jaką jest pole dance wykorzystywane są elementy mięśniowe całego organizmu: pośladki, brzuch, przedramiona, ramiona, barki, uda, barki. Początki jak zwykle bywają trudne, ale jest to całkowicie naturalna rzecz, do której się można z łatwością przekonać. W trakcie treningu obserwować można stopniową ewolucję układu mięśniowego. Początkowe ćwiczenia mogą powodować uciążliwe zakwasy, a także stłuczenia i siniaki. Wiele osób poddaje się po pierwszych, niewielkich niepowodzeniach, ale jest to zdecydowanie najgorsza decyzja, jaką można podjąć. Pod wpływem czasu organizm przyzwyczai się do upadków, mięśnie zostaną wzmocnione, a dolegliwości bólowe ulegną silnemu ograniczeniu. Pole dance pozwala poprawić wygląd sylwetki, zwiększyć elastyczność tkanki skórnej, wzmocnić swoje mięśnie i zwiewnie ją rozbudować. Treningi także doskonale poprawiają koordynację ruchową, na skutek wykonywania wielu powtarzających się czynności mechanicznych. Pole dance również efektywnie podnosi stopień rozciągnięcia mięśni i ścięgien i bardzo efektywnie poprawia kondycję fizyczną. Niektóre wady postawy również ulegają zmniejszeniu wskutek regularnych treningów. Ćwiczenia na rurze pozwalają również przełamać się i zdobyć więcej pewności siebie. Treningi są bardzo wyczerpujące i wymagają zużycia olbrzymich ilości kalorii. Można spokojnie liczyć na to, iż przy zastosowaniu zbilansowanej diety uda się skutecznie pozbyć niepotrzebnych kilogramów. Niewykluczone jest również, że taniec na rurze się stanie nową pasją i fantastyczną przygodą!

Jak rozpocząć przygodę z tańcem na rurze?

Olbrzymie znaczenie ma miejsce, w którym będziemy się uczyć tańca na rurze. Odnalezienie właściwej jednostki nauczającej ma olbrzymie znaczenie dla postępów i utrzymania motywacji do ćwiczeń. Ważne są również warunki lokalowe. Na każdą osobę trenującą powinna być wyznaczona osobna rura, a sam odpowiednio wykwalifikowany instruktor powinien z zaangażowaniem pomagać osobom ćwiczącym. Wszystkie treningi powinny być poprzedzone intensywną rozgrzewki. Co do osprzętu, to do samych ćwiczeń potrzebne są top sportowy, zwykła koszulka i krótkie spodenki. Skóra koniecznie musi mieć kontakt z rurą, aby było możliwe bezproblemowe utrzymania się na rurze.

Kilka pożytecznych rad

Wytrwałość to klucz do sukcesu. Nie można rezygnować z zajęć w sytuacji, gdy obserwuje się gorsze wyniki w stosunku do innych ćwiczących. Mięśnie całego ciała wytrenują się w trakcie całego okresu ćwiczeń. Jest to kwestia mocno indywidualna. Niektóre osoby potrzebują ciut więcej czasu na wykonanie pewnych figur i ćwiczeń.

Regularne ćwiczenia. Pole dance, szczególnie w początkowym okresie trenowania wymaga koniecznie tego, aby brać udział w treningach przynajmniej raz, a najlepiej dwa razy w tygodniu. Pierwszy okres nastawiony jest na wzmocnienie układu mięśniowego, przyzwyczajenie organizmu do wysiłku i skóry do kontaktu z metalową rurą.

Nie patrz za bardzo na innych! Jeśli nie wychodzi Ci figura, którą twoja znajoma opanowała już jakiś czas temu, to niczym się nie przejmuj! Jest to całkowicie normalne, że każda osoba ma własne tempo nabywania pewnych umiejętności. Pewne figury wymagają znacznego rozciągnięcia, inne zależą w znacznej mierze od siły, a pozostałe znajomości techniki i wypracowania skutecznej kontroli nad własnymi ruchami. Na wszystko przyjdzie czas, pole dance wymaga przede wszystkim zaangażowania i cierpliwości.

Zawsze zaczynaj trening od rozgrzewki. Wysiłek i przygotowania ciała przed treningiem pozwala skutecznie zabezpieczyć się przed jakimikolwiek urazami! Jest to bardzo ważny element ćwiczeń dla każdego!

Przy problemach z utrzymaniem kontaktu z rurą, korzystnie jest kupić odpowiedniej klasy magnezję żelową bądź w płynie. Substancja ta podnosi lepkość przywierania ciała do rury i znacząco ułatwia trenowanie osobom nieprzyzwyczajonym.

Warto uprawiać pole dance. Jest to wspaniała przygoda, która na pewno wciągnie wiele osób i stanie się realną pasją!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here