Ciekawy pobyt dla dzieci na półkoloniach

Tańsze od kolonii są półkolonie dla dzieci. Różnica między jednymi a drugimi jest taka, iż te pierwsze odbywają się daleko od domu. Dzieci odłączone są od rodziców przez cały czas trwania kolonii. Półkolonie natomiast odbywają się w tej samej miejscowości, w której dziecko mieszka i po zajęciach wraca do domu.

Dla kogo półkolonie?

Jeżeli dziecko nie chce nigdzie wyjeżdżać bez rodziców na wakacje, warto pomyśleć o zapisaniu pociechy na półkolonie dla dzieci. Będzie miało zapewnioną opiekę w czasie, gdy rodzice będą w pracy.

Półkolonie odbywają się w tej samej miejscowości, w której dziecko mieszka. Nie będzie więc ono odczuwało stresu związanego z wyjazdem w nieznane i rozłąką z rodzicami. Półkolonie trwają 1-2 tygodnie i tylko przez część każdego dnia, po czym dziecko wraca do domu.

Warto zdecydować się na taki rodzaj wypoczynku dla dzieci także wówczas, gdy mamy trudności finansowe. Za półkolonie zapłacimy zdecydowanie mniej niż gdybyśmy wysyłali malca na pełne kolonie.

Jak dzieci spędzają czas na półkoloniach?

Pobyt na półkoloniach to bardzo miły rodzaj wypoczynku dla dzieci. Zajęcia prowadzone są na wesoło i bez szkolnego stresu. Przy okazji podopieczni mogą nauczyć się wielu nowych rzeczy zupełnie spontanicznie.

Półkolonie dla dzieci to czas na nowe umiejętności i przygodę. Zdarza się, że w ciągu roku szkolnego dziecko nie może w pełni zająć się swoimi pasjami. Na półkoloniach może to nadrobić.

Na półkolonie zapisywane są dzieci z całej miejscowości. Każde z nich może w czasie roku szkolnego uczęszczać do innych szkół. Dzięki półkoloniom dzieci będą mogły poznać się ze sobą. Nowe przyjaźnie potrafią okazać się bardzo trwałe nawet po zakończonym obozie.

Posiłki w trakcie półkolonii

Ponieważ dzieci spędzają czas na półkoloniach od rana do godzin popołudniowych, przewidziane są również posiłki dla nich. Są to drugie śniadania i ciepły obiad lub suchy prowiant. Czasami także podwieczorek.

Niektóre półkolonie nie mają posiłków. Wówczas każde dziecko powinno zostać zaopatrzone przez rodzica w kanapki i coś do picia. Przy tej drugiej opcji półkolonie będą jeszcze tańsze.

Jednak dużo prościej jest, gdy posiłki są już wliczone w zakres półkolonii. Każde dziecko zjada wówczas taki sam posiłek, co bardziej scala grupę. Zapobiega się w ten sposób nierówności między dziećmi.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here