Brazylia to kraj, który ma zarówno piękne krajobrazy, plaże oraz zabytki architektury. Najlepszym okresem do zwiedzania Brazylii jest pora sucha, która rozpoczyna się w październiku, a kończy w czerwcu.

Brazylia podróż – odwiedź teatr w centrum dżungli

Na początku wycieczki warto odwiedzić teatr Amazona, który znajduje się w samym centrum dżungli. Doskonałym pomysłem jest również miejscowość Manaus, gdzie można zobaczyć pływające miasta. Jeżeli chce się poznać faunę i florę Brazylii warto wybrać się na wycieczkę łodzią po rzece Amazonka.

Brazylia podróż – naturalne cuda świata

Doskonałym pomysłem jest również zobaczenie naturalnych cudów świata, np. Wodospadu Iguacu. Ma on szerokość aż 2 km. Najbardziej imponujący z nich to Wodospad, który nazywa się Gardło Diabła. Będąc w Brazylii nie można również nie zwiedzić największych na świecie mokradeł Pantanal. Można tam zobaczyć aż 80 gatunków ssaków, w tym wiele gatunków małp.

Kolejne atrakcje znajdują się w stolicy kraju Brasilii, gdzie znajduje się m.in. Katedra Matki Bożej. Można również zobaczyć Plac Trzech Mocarstw i podziwiać widoki z Pałacu Świata.

Brazylia podróż – zobacz błękitną lagunę

Dla amatorów wypoczynku na plaży polecane są piaszczyste plaże znajdujące się w stanie Ceasara. Poza pięknymi plażami i czysta wodą można również zobaczyć błękitną lagunę. Dla osób, które preferują również życie nocne świetnym pomysłem będzie Fortaleza. Poza piękną plażą i klifami znajduje się tam wiele klubów. Będąc w Brazylii nie można nie zobaczyć ogromnych wydm Lencois Maryan Henses, gdzie pustynia rozdzielona jest przejrzystą wodą.

Brazylia podróż – odwiedź najbardziej charakterystyczne i tętniące życiem miasto, czyli Rio de Janeiro

Nie można również nie pojechać do Rio de Janeiro, gdzie na szczycie góry znajduje się pomnik Chrystusa Króla Odkupiciela. Również można zobaczyć Głowę Cukru, która znajduje się nad Oceanem Atlantyckim. Można również wybrać się w okresie karnawału w Rio, który odbywa się 4 dni przed Wielkim Postem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here