Niedoskonałości na twarzy to problem, który dotyczy nie tylko nastolatków w okresie dojrzewania. Z różnych powodów wypryski mogą pojawić się w każdym wieku. Nieodpowiednia dieta czy rozregulowana gospodarka hormonalna to tylko dwa przykłady licznych przyczyn zanieczyszczenia twarzy. Odpowiednia pielęgnacja jest podstawą w codziennej walce z niedoskonałościami skóry. Regularne oczyszczanie twarzy, z użyciem właściwych kosmetyków, może raz na zawsze wyeliminować ten kłopotliwy problem.

Niedoskonałości na twarzy – przyczyny

Przyczyn powstawania niedoskonałości na twarzy jest wiele. Do tych najczęstszych, które w głównej mierze odpowiadają za pogorszenie stanu skóry, należą:

  • zła dieta – uboga w cenne wartości odżywcze, a bogata w wysoko przetworzone potrawy oraz cukier,
  • zaburzenia hormonalne,
  • stres,
  • niektóre leki i przebyte choroby,
  • zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu,
  • niewłaściwe oczyszczanie twarzy.

Ostatnia z wymienionych przyczyn jest najczęstszą, a jednocześnie najłatwiejszą w wyeliminowaniu. Wystarczy zmieni złe nawyki związane z codzienną pielęgnacją, aby na dobre pozbyć się wszelkich niedoskonałości. Odpowiednie kosmetyki i sposoby oczyszczania twarzy to nie tylko prosta droga do pozbycia się istniejących już wyprysków, ale też doskonała metoda zapobiegawcza. Jak więc powinno wyglądać prawidłowe oczyszczanie twarzy?

Prawidłowe oczyszczanie twarzy

Od pewne czasu wszędzie mówi się o koreańskiej metodzie oczyszczania twarzy, dzięki której Koreanki nie muszą martwić się upływającym czasem, a ich skóra zawsze jest pełna blasku i pozbawiona jakichkolwiek niedoskonałości. Jednak ten wyjątkowy sposób pielęgnacji jest dość czasochłonny i wymaga używania, każdorazowo, wielu różnych kosmetyków. Na szczęście, koreańskie oczyszczanie twarzy można nieco uprościć, nie pozbawiając się przy tym świetnych efektów:

  1. usuwanie zanieczyszczeń olejem kosmetycznym – zgodnie z zasadą, że tłuszcze rozpuszczają się w tłuszczach, należy nanieść na suchą skórę olejek i wcierać go kolistymi ruchami. Następnie trzeba usunąć go z twarzy, np. suchym wacikiem. Dzięki temu, z twarzy zostanie usunięty nadmiar sebum, które jest produkowane w ciągu dnia. Jest to pierwszy etap oczyszczania, dlatego na twarzy pozostawić makijaż. Olejek doskonale poradzi sobie również z nim;
  2. oczyszczanie twarzy kosmetykiem na bazie wody – to bardzo ważny etap codziennej pielęgnacji, podczas którego świetnie sprawdzają się kremy oczyszczające. Wystarczy zmoczyć twarz wodą, nanieść niewielką ilość preparatu i wcierać w skórę do momentu wytworzenia się piany. Następnie spłukać letnią wodą. Ten etap pozwala pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń z twarzy. Dodatkowo, kremy oczyszczające na bazie wody są delikatne dla skóry, ale jednocześnie mają wiele cennych właściwości, które pomagają zlikwidować istniejące już niedoskonałości;
  3. tonizowanie skóry – tonik jest kolejnym kosmetykiem, o którym nie można zapominać podczas codziennej pielęgnacji. Nie tylko odświeża skórę i zamyka pory, ale też pomaga zachować naturalną równowagę mikrobiologiczną skóry i utrzymuje właściwy poziom pH. Tonik najlepiej nanosić na twarz bezpośrednio dłońmi, bez używania płatków kosmetycznych;
  4. kremowanie twarzy – oczyszczanie koniecznie trzeba zakończyć nałożeniem odpowiedniego kremu. Wieczorem – nawilżającego i odżywiającego skórę, rano – nieco lżejszego, aby nadawał się pod makijaż.

Warto wiedzieć, że skóra twarzy „odżywia się” tym, co dostarczają jej poszczególne kosmetyki, dlatego tak ważne jest stosowanie odpowiednich preparatów – dostosowanych do potrzeb skóry. Proces ten jest najintensywniejszy w nocy, pomiędzy godziną 22:00 a 2:00.

Kremy oczyszczające – optymalna pielęgnacja

W razie konieczności cały proces oczyszczania twarzy można skrócić do użycia jednego kosmetyku – kremu oczyszczającego. Kosmetyk ten dostępny jest między innymi w drogerii internetowej Horex: https://horex.pl/kobieta/makijaz/demakijaz/kremy_pasty_musy. Dobrany do potrzeb skóry, może zastąpić kilka różnych preparatów. Warto więc mieć go zawsze na półce w łazience, ale też w podróżnej kosmetyczce.

Kremy oczyszczające na bazie wody są delikatne, ale zawarte w nich olejki świetnie usuwają makijaż i wszelkie zanieczyszczenia. Mogą też mieć właściwości przeciwstarzeniowe. Na koniec, skóra pozostaje lekko napięta, w pełni oczyszczona i nawilżona. Aby w pełni chronić skórę, warto wybierać te produkty, które w swoim składzie nie mają sztucznych substancji.

Stosowanie kremów oczyszczających pozwala też zaoszczędzić czas, ponieważ wystarczy 5 minut, aby jednym kosmetykiem oczyścić i nawilżyć skórę twarzy, nawet pod prysznicem. To rozwiązanie polecane szczególnie wtedy, gdy nie ma się czasu na pełną, 4-etapową pielęgnację, a więc przed wyjściem do pracy, po późnym powrocie do domu, podczas wyjazdu, na siłowni i basenie. Delikatne kremy oczyszczające znajdziesz w drogerii internetowej Horex: https://horex.pl/kobieta/pielegnacja/twarz/oczyszczanie/kremy_pasty_oczyszczajace.html

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here