Odkurzacz bezworkowy z filtrem wodnym

0
1199

Rozwój technologiczny sprawił, że także kwestia sprzątania uległa znacznej zmianie, a część osób postanawia skorzystać z nowoczesnych rozwiązań. Zachowanie czystości to przede wszystkim lepsze samopoczucie dla nas samych. Jednym z popularniejszych zajęć jest bez wątpienia odkurzanie. Szczególnie lubianymi modelami odkurzaczy stały się wersje bez wykorzystania worka, a w zamian tego zastosowano filtr wodny. Przy zakupie takiego sprzętu warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, które powinny mieć kluczowe znaczenie. Poznaj dobry odkurzacz bezworkowy z filtrem wodnym.

Przeznaczenie odkurzacza bezworkowego z filtrem wodnym

Po pierwsze należy sobie odpowiedzieć do czego taki sprzęt będzie nam potrzebny. Jest to sprawą oczywistą- do odkurzania. Jednakże owe modele oferują znacznie większe możliwości, oczywiście za tym idzie wyższa cena. Droższe z modeli oferują dodatkowo między innymi pranie dywanów czy tapicerek w samochodzie co dla niektórych może być wielce pożądaną cechą. Odkurzacze bezworkowe z filtrem wodnym sprawdzają się głównie dla alergików.

Dlaczego? W tym typie odkurzaczy znajduje się filtr wody, który zastępuje klasyczny worek. Pozwala to lepiej i dokładniej pozbywać się zanieczyszczeń, kurzu oraz roztoczy z otoczenia. Ponadto podczas wykonywania owej czynności przedostają się na zewnątrz cząsteczki wody, które nadają powietrzu świeżość oraz nawilżenia na odpowiednim poziomie.

Eksploatacja odkurzacza bezworkowego z filtrem wodnym

Jedną znaczą różnicą między tradycyjnymi odkurzaczami jest fakt, że te wyposażone w filtr wody wymagają znacznie bardziej wymagającego dbania oraz eksploatowania. Czemu? Filtr wody zbierający zanieczyszczenia może być trudny do wyczyszczenia jeśli nie zrobimy tego bezpośrednio po zakończonym sprzątaniu. Sprawia to, że należy do tego dokładać wszelkich starań i nie zapominać o tym elemencie. Ponadto sam etap oczyszczania może być nieco uciążliwy. Warto mieć to na uwadze przez zakupem i wybierać modele bez dodatkowych zakamarków czy nierówności. To potrafi znacznie uprzykrzyć oczyszczanie filtra.

Samo użytkowanie sprzętu może być problematyczne pod innym względem. Chodzi tu przede wszystkim o wagę samego urządzenia. Duża ilość wody wewnątrz sprawia, że odkurzacz wodny jest ciężki, a jego waga może wynosić nawet ponad 10 kilogramów. Może to okazać się wyzwaniem jeśli w domu znajdują się schody czy odkurzacz obsługuje starsza osoba. Trzeba mieć to zawsze na myśli przy wyborze takiego rozwiązania.

Cena zakupu odkurzacza bezworkowego z filtrem wodnym

Kolejnym aspektem jest również cena samego odkurzacza. Najprostsze z modeli kosztują w okolicach 300-400 złotych co nie jest stosunkowo dużym wydatkiem. Jednakże w porównaniu do klasycznych modeli cena może wydawać się dość spora. Za droższe typy zapłacimy nawet ponad tysiąc złotych. Zapewne takie odkurzacze będą posiadać już wyżej wspomniane dodatki. Wszystko jest zależne od posiadanego budżetu.

Podsumowanie

Podsumowując, odkurzacze wodne Rainbow stanowią świetną alternatywę dla klasycznych modeli workowych. Sprawdzą się one idealnie w przypadku alergików, oferując przy tym dodatkowe możliwości. Warto mieć jednak na uwadze dość wysoką cenę oraz wagę samego sprzętu. Jeśli jednak nie stanowi to przeszkody to naprawdę warto zaopatrzyć się w taki odkurzacz bezworkowy z filtrem wodnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here