Jaki portfel męski wybrać na co dzień

Przed praktycznie każdym wyjściem z domu, kobieta z uwagą dobiera biżuterię, torebkę i buty. Nierzadko zastanawia się również nad odpowiednimi ozdobami do włosów. A wszystko to po to, by gdy już przyjdzie do zaprezentowania stylizacji, dodatki idealnie do siebie pasowały. Z kolei panowie stawiają na elementy garderoby takie, jak paski, spinki, buty czy męskie torby. Coraz częściej zastanawiają się również nad modnym portfelem męskim. Ten dodatek, choć na ogół niewidoczny, ma ogromne znaczenie. Chyba nikt nie wyobraża sobie przecież eleganckiego mężczyzny, który płacąc za kawę czy obiad w restauracji, wyciąga z kieszeni poszarpaną, zniszczoną portmonetkę.

Męskie portfele skórzane oferowane są dziś w głównie w wersji slim i klasycznej. Czym się różnią i w jakich sytuacjach zdają egzamin? Jaki skórzany portfel męski powinno się wybrać na co dzień? Podpowiadamy!

Skórzane portfele męskie, a tanie portfele – które są lepsze?

Skórzane portfele męskie

Portfele męskie wykonane z naturalnych skór uznawane są za najlepsze, gdy chodzi o jakość i wygląd. I nie sposób temu twierdzeniu zaprzeczyć. Takie modele służą swoim właścicielom wiele lat. Materiałowe portmonetki nie są tak trwałe. Zazwyczaj już po roku codziennego użytkowania widać na nich pęknięcia, a szwy zaczynają się pruć. Zaletą jest jednak cena. Dodatki ze sztucznych materiałów co do zasady, są tańsze, niż te z naturalnych skór. Czy decydując się więc na skórkowy portfel musimy liczyć się z dużym wydatkiem?

Otóż niekoniecznie. Kluczem jest jednak znalezienie dobrej oferty. Portfele skórzane dostępne na stronach internetowych sklepów z galanterią skórzaną, często są przeceniane. Poza tym, płaci się za nie mniej, niż w sklepach stacjonarnych, bo do cen nie trzeba doliczać kosztów utrzymania danego butiku.

tanie portfele

Przechodząc jednak do sedna… Na co dzień wybrać można portfel mały lub duży. Oczywiście do wyboru pozostaje też pełna gama kolorystyczna i styl danych produktów. Najważniejszy jest jednak ich rozmiar. To od niego zależy w końcu ilość dostępnych kieszonek i przegródek.

Cienki portfel męski – dlaczego warto zainwestować w model tego typu?

Mężczyźni coraz częściej kupują tak zwany slim wallet. Nie dość, że jest on dziś naprawdę modny, to jeszcze bardzo wygodny w użytkowaniu. Duże portfele odznaczają się w spodniach, krępują ruchy i uniemożliwiają wygodne siadanie. Jeśli mężczyzna na co dzień preferuje dość eleganckie stylizacje, ta kwestia jest dla niego wyjątkowa ważna.

portfele

Mały portfel męski jest praktycznie niezauważalny. Panowie mogą oczywiście schować wszystkie podręczne przedmioty, w tym portfel – do torby czy teczki. Nie zawsze jednak takie dodatki przy sobie noszą. Zazwyczaj zarówno telefon, jak i klucze czy dokumenty chowają w kieszeniach spodni. Portfel slim idealnie się do tego nadaje. Do tego skóra, z której przeważnie jest wykonywany, to materiał solidny, trwały i praktycznie niezniszczalny. Do tego ponadczasowy i zawsze na topie.

Duży portfel męski – dlaczego warto zainwestować w model tego typu?

Z kolei mężczyźni przyzwyczajeni do tego, że do klasycznego portfela chowają naprawdę wiele rzeczy, powinni postawić na model pojemny i dość duży. Do takiego zmieszczą bowiem nie tylko gotówkę, a więc pieniądze w papierowej wersji, ale także monety, wizytówki, a nawet zdjęcia najbliższych osób. Taki dodatek sugerowany jest jednak wtedy, gdy panowie korzystają też z plecaków, toreb na ramię czy aktówek. Noszenie go przy sobie, jak już zostało powiedziane – nie jest zbyt wygodnym rozwiązaniem.

portfel

Jak widać wybór portfela na co dzień zależeć powinien od nawyków konkretnego mężczyzny. Tego czy woli eleganckie, slim ubrania, czy może nieco luźniejsze stylizacje i korzystanie z plecaka. Z pewnością ci panowie, którzy pilnie śledzą trendy i chcą być na czasie, powinny jednak rozważyć zakup cienkiego portfela męskiego.
I to koniecznie takiego, który wykonany jest z naturalnej skóry! Tak zwane klasyki dedykowane są natomiast tradycjonalistom, ludziom którzy lubią uprzednio sprawdzone już propozycje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here