Masaż bańką chińską stał się popularny jakiś czas temu. Jego zastosowanie jest ogromne, ponieważ doskonale sprawdza się w celach leczniczych, ale też relaksacyjno-estetycznych. Ta metoda ma wiele wspólnego z bańkami stosowanymi do leczenia przeziębień oraz grypy. Pewnie wiele z Was kojarzy je z dzieciństwa, ich działanie polegało na zassaniu fałdu skóry oraz tkanki do wnętrza bańki. Na rynku mamy szeroki wybór baniek. Stosuje się ich kilka rodzajów, najpopularniejsze są gumowe, szklane oraz bambusowe.

W jakim celu stosuje się bańkę chińską?

Jak już wspomnieliśmy masaż bańką chińską ma wszechstronne zastosowanie. Najczęściej stosuje się go, aby poprawić wygląda. Przede wszystkim wpływa na zmniejszenie widoczności rozstępów, likwidację cellulitu, wymodelowanie sylwetki oraz redukcję tłuszczu z brzucha. Może też nieść wiele korzyści zdrowotnych takich, jak likwidację dolegliwości mięśniowych, a także usprawnienie przepływu. Zabieg z reguły wykonuje się w salonach kosmetycznych, ale możemy też go wykonać samodzielnie. Warto jednak dowiedzieć się o nim więcej, zanim się na niego zdecydujemy.

chińska bańkaNa czym polega masaż bańką chińską?

Zacznijmy więc od tego, w jaki sposób się go wykonuje. Nie osiągniemy wymarzonego efektu, jeśli nie będzie on prawidłowo wykonany. Tak więc, na początku musimy natłuścić skórę oliwą, dzięki temu ułatwimy przesuwanie bańki po ciele. Zanim przejdziemy do masażu, musimy pamiętać, aby wybrać odpowiednią bańkę. Jak to zrobić? Należy pamiętać, że kształt i wielkość bańki chińskiej dobieramy do obszarów ciała, które będziemy masować. Mamy odpowiednią bańkę, wreszcie możemy przejść do masażu. Trzeba się skupić i wykonać wszystkie kroki prawidłowo, tylko wtedy osiągniemy oczekiwane rezultaty. Pamiętajmy, że masaż zaczynamy od zassania skóry przez wytworzenie podciśnienia. Wytworzona próżnia ma wpływ na dobroczynne działanie masażu, czyli pobudza krążenie krwi, a także wspomaga usuwanie toksyn, rozluźnia oraz ujędrnia skórę brzucha.  Dopiero wtedy można przejść do właściwej części masażu. Jak go wykonujemy? Należy okrężnymi ruchami przesuwać bańkę po skórze. W trakcie masażu musimy uważnie obserwować zabarwienie skóry, a właściwie to, czy pojawia się zasinienie. To właśnie od tego zależy czas całego zabiegu.

Jaki jest czas masażu i ile kosztuje jego wykonanie w salonie kosmetycznym?

Zazwyczaj czas trwania masażu bańką chińską wynosi około 20-40 minut. Warto też pamiętać, że najlepsze rezultaty osiągniemy, gdy będziemy go wykonywać przynajmniej raz w tygodniu. Cena baniek chińskich wykorzystywanych do masażu zazwyczaj zależy od ich wielkości i tworzywa, z którego je wykonano. Najczęściej waha się między 50-150 złotymi. Są osoby, które nie ufają swoim zdolnościom i wolą, żeby masaż wykonał im specjalista. Wówczas zapłacimy około 60-170 zł za godzinę.

Masaż bańką chińską ma wiele korzystnych właściwości. Jednak należy pamiętać, że ma pewne przeciwwskazania, a są to choroby nowotworowe, schorzenia związane z krzepliwością, ciąża, żylaki czy cera naczynkową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here