moda biegacza

Wydaje się, że bieganie to sport, który nie wymaga od nas żadnych przygotowań. Myślimy, że wystarczą trampki, spodni, t-shirt i jesteśmy gotowi. Nic bardziej mylnego! Tak naprawdę, do uprawiania każdego sportu trzeba się odpowiednio przygotować. Bieganie nie wymaga specjalistycznego sprzętu, ale lepiej wybrać dobre ubranie.

Najważniejsza część garderoby biegacza, czyli buty

Buty to najważniejszy element stroju biegacza, a na ich wybór trzeba poświęcić trochę czasu. Jest to bardzo istotne, ponieważ każdemu zetknięciu stopy z podłożem towarzyszą wstrząsy. W ten sposób możemy bardzo łatwo nabawić się kontuzji. Dlatego wybór odpowiednich butów jest taki ważny.

W czasie wyboru idealnego obuwia musimy wziąć pod uwagę rodzaj naszej stopy. To od niej zależy, jakie buty powinniśmy kupić. Ponadto, powinniśmy zwracać uwagę na naszą wagę oraz teren, po którym zamierzamy najczęściej biegać. Te wszystkie czynniki są bardzo istotne.

Jak dobierać buty do podłoża? Jeśli mamy zamiar biegać głównie po chodnikach, powinniśmy kupić obuwie mocno amortyzujące. Osoby, które planują biegać po lesie, to najlepsze będą buty mocniej stabilizujące. W końcu nie znamy planu lasu na pamięć i nigdy nie wiemy, kiedy natrafimy na jakiś konar, a o który łatwo się potknąć.

moda biegacza

Teraz kilka słów o tym, jak dopasować buty do rodzaju stopy. W przypadku wysokie podbicia, stopa zawsze potrzebuje większej amortyzacji. W takim przypadku nie zwracamy uwagi na podłoże, po którym będziemy biegać, tylko kupujemy buty amortyzujące. Przy normalnym podbiciu jest najłatwiej, bo możemy biegać w wielu rodzajach butów. Natomiast, niskie podbicie potrzebuje silnej stabilizacji.

Jest też kilka uniwersalnych zasad dotyczących butów do biegania. Przede wszystkim muszą one być o jeden rozmiar większe, od tych które nosimy na co dzień. W przeciwnym wypadku nasza paznokcie mogą mocno sinieć, a tego nie chcemy.

W sklepach jest mnóstwo butów do biegania, więc na pewno znajdziesz odpowiednie buty dla siebie. Musisz tylko pamiętać o podstawowych zasadach i z ich pomocą wybrać te, które Twoi zdaniem będą najwygodniejsze i najodpowiedniejsze.

Strój do biegania jest równie ważny

Buty do biegania są najważniejsze, ale warto też pomyśleć o odpowiednim stroju. Dlatego warto wziąć pod uwagę kilka wskazówek przy jego wyborze.

Na początek legginsy, które sprawdzą się lepiej niż inne spodnie. Jednak należy sprawdzić, czy w czasie ruchu nie uwierają nas szwy w czasie ruchu. Dlaczego legginsy będą lepsze niż dresy, ponieważ w tych drugich łatwiej o otarcia.

W chłodniejsze dni potrzebna nam będzie też kurtka. Najlepiej sprawdzi się wiatrówka, która nas ochroni przed wiatrem, a przy okazji zatrzyma ciepło i odprowadzi wilgoć. Pod kurtkę najlepiej założyć bieliznę termoaktywną. Warto też zaopatrzyć się w cienkie rękawiczki oraz czapkę lub opaskę na uszy.

Pamiętajcie też, aby odzież i obuwie do biegania były wyposażone w odblaskowe elementy. Dodatkowo, załóż odblaskowe opaski, które będą widoczne dla pojazdów. W końcu Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here