Szczupła twarz to marzenie każdej z nas. Oczywiście każdy z nas, kto chce wyszczuplić twarz, najpierw powinien zadbać o smukłą sylwetkę. Niekiedy bywa i tak, że nawet osoby szczupłe posiadają pulchne policzki.W tym momencie pewnie się zastanawiamy, dlaczego tak jest. Otóż napuchnięta twarz może być przyczyną zatrzymaniem wody w organizmie. Bardzo często dzieje się tak w efekcie przyjmowania danych leków. Wyszczuplenie twarzy jest całkiem możliwe, za pomocą ćwiczeń.Należy pamiętać o właściwym odżywianiu, kremach ujędrniających oraz gimnastyce twarzy.Nie musimy tutaj wybierać żadnych zabiegów chirurgicznych. Jeśli popracujemy nad naszą twarzą ćwiczeniami, jeśli będziemy ją regularnie pielęgnować, efekty mogą być zachwycające. Jeśli na przykład przyjmujemy leki i myślimy, że to właśnie one są powodem napuchniętej twarzy, warto skontaktować się z lekarzem, aby wykluczyć wszelkie efekty uboczne.

Jak wyszczuplić twarzJak wyszczuplić twarz?

Powinniśmy przede wszystkim unikać zatrzymywania wody w organizmie. Na początku warto zwrócić uwagę na to, co jemy. Właśnie głównym powodem puchnięcia twarzy jest nadmierne zatrzymanie wody w organizmie.Najlepszym rozwiązaniem będzie stosowanie diety oczyszczającej. Warto zrezygnować z wszelkiej soli, cukru, słodyczy, czerwonego mięsa oraz słonych potraw. Każdy dzień powinniśmy zaczynać od ciepłej wody z dodatkiem soku z cytryny. Kolejno dobrze jest zjeść pożywne śniadanie, na przykład płatki owsiane z owocami. Bardzo dobrym rozwiązaniem będą naturalne soki z ananasa, sałatka owocowa czy też zielona herbata. Należy wiedzieć, że właśnie te produkty oczyszczają nasz organizm, dlatego istnieje minimalne ryzyko, że w naszych tkankach zatrzyma się woda. Powinniśmy stosować taką dietę przez cztery dni w miesiącu, mowa o naturalnych sokach owocowych i warzywnych. Każdy z nas wie, jak ważne jest nawadnianie. Aby nasz organizm był w dobrej kondycji. Dzięki prawidłowemu nawodnieniu,  nasze nerki lepiej pracują. Zwykła woda mineralna będzie tutaj najbardziej polecana. Jeśli na przykład nie lubimy pić zwykłej wody, warto dodać do niej cytrynę czy też inne owoce.

Jak jeszcze możemy wyszczuplić twarz?

Powinniśmy pić herbaty oraz napary. Właśnie ziołowe napary oczyszczają nasz organizm, spalają zbędny tłuszcz. Idealnym naparem będzie napój z imbiru. Powinniśmy go pić dwa razy dziennie, najlepiej rano i popołudniu. Możemy dodać starty imbir do kubka, zalać wodą, a następnie odstawić. Mamy także inny wybór, możemy kupić w sklepie gotową herbatę imbirową. Innym ciekawym wariantem będzie zielona herbata. To właśnie ona działa oczyszczająco i przeciw utleniająco. Dobrze jest także wybrać napar z liści eukaliptusa. To właśnie on poprawi krążenie krwi.Powinniśmy go pić dwa razy dziennie. Innym także ciekawym sposobem na wyszczuplenie twarzy będą kremy, najlepiej domowej receptury. Będą nam potrzebne: naturalny jogurt, kilka łyżek soku pomarańczowego, płatki owsiane i kapsułka z witaminą E. Wszystkie składniki powinniśmy wymieszać i nałożyć na twarz przed snem. Wykonać delikatny masaż, po czym dokładnie spłukać. Niewątpliwie najbardziej działają tutaj ćwiczenia. Jakie? Na wyszczuplenie twarzy. Należy bardzo mocno się śmiać.Nie bez powodu się mówi, że śmiech to zdrowie. W ten sposób mięśnie naszej twarzy pracują. Takie ćwiczenia jest dobrze wykonywać kilkanaście razy dziennie. Kolejnym ciekawym ćwiczeniem jest tzw. rybia twarz. Polega ona na prostej gimnastyce twarzy. Na przykład podczas skrzywienia naszej twarzy, zmarszczenia. Różne miny powinniśmy wykonać kilka razy dziennie. W ten sposób nasza twarz będzie naciągnięta i wprawiona w ruch. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie także wypełnienie ust powietrzem. To proste ćwiczenie. Wystarczy napełnić usta powietrzem w ten sposób, aby policzki wyglądały jak dwie duże piłki. Powinniśmy zatrzymać się, a następnie wypuścić powietrze. Takie ćwiczenie należy wykonać kilka razy dziennie. Równie polecanym ćwiczeniem będą samogłoski. To zdecydowanie zabawne ćwiczenie. Na przykład wymawiając głoskę A po cichu, następnie E, O. P. Nasza twarz w tym momencie pracuje. Ćwiczenie takie powinniśmy powtórzyć kilka razy dziennie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here