dieta norweska

Skandynawowie, to ludzie, którzy przede wszystkim cieszą się zdrowiem i znakomitym samopoczuciem. Cała Europa ich nazywa narodem zdrowia. Nie bez powodu. Dlaczego? Dieta norweska od bardzo długich lat jest w sumie najbardziej popularną dietą. Bardzo ważną rolę odgrywa tutaj jadłospis. Właśnie dieta norweska została opracowana przez cały zespół lekarzy oraz naukowców z Oslo. Na początku może się wydawać zbytnio surowa. Jednak należy pamiętać, że jeśli będziemy konsekwentni, będziemy jej przestrzegać, możemy liczyć na niesamowite efekty.

Dieta norweska i jej sekrety

W przypadki diety norweskiej, podstawą zawsze są jajka oraz grejpfruty.Istotną kwestią jest systematyczność. W diecie norweskiej powinniśmy jadać trzy posiłki. Mowa o śniadaniu, obiedzie i drugim śniadaniu. Nie możemy zapominać o właściwym nawodnieniu. Każdy z nas powinien  wypijać sporą ilość wody mineralnej.Należy powiedzieć także o przykładowym jadłospisie. Najpierw pierwsze śniadanie, na które powinniśmy zjadać ugotowane jajka. W przypadku drugiego śniadania, również jajka plus owoc, najlepiej grejpfrut oraz herbatę, bądź kawę. Obiad powinien się składać z jajek, surówki warzywnej, chleba razowego oraz kawy, bądź herbaty. Następny dzień, czyli drugi, na pierwsze śniadanie kolejno gotowane jajka, na drugie śniadanie ponownie jajka z grejpfrutem oraz herbatę lub kawę. Na obiad, najlepiej mięso wołowe gotowane, warzywa pomidor, ogórki czy seler naciowy. Dodatkiem powinna być kawa lub herbata. W trzecim dniu na pierwsze śniadania jajka ugotowane, na drugie ponownie jajka ugotowane, do tego gotowany szpinak z łyżką jogurtu.

Dieta norweskaObiad powinien się składać z kotletów z kurczaka, czy też jagnięciny. Wymagane są warzywa, jak seler naciowy, pomidory i ogórki. Napojem powinna być herbata lub kawa. Kolejny dzień, czyli w sumie czwarty. Na pierwsze śniadanie jajka gotowane, na drugie śniadanie surówka z warzyw, koniecznie owoc, najlepiej grejpfrut. Do picia herbata lub kawa. Obiad powinien się składać z jajek, sera białego, gotowanego szpinaku oraz chleba razowego. Piąty dzień, w kwestii śniadaniowej się nie zmienia. Na pierwsze śniadanie powinniśmy zjadać jajka ugotowane, na drugie śniadanie ponownie jajka, do tego szpinak i kawę lub herbatę.W piątym dniu na obiad warto zjeść rybę, do tego surówkę, chleb razowy i ponownie kawę czy herbatę. Na kolejny, czyli szósty dzień. Śniadanie się nie zmienia, czyli jajka gotowane, jednak na drugie śniadanie warto zjeść sałatkę z owoców, na przykład grejpfruta i do tego herbatę czy kawę.Na obiad dobrze jest podać wołowinę, seler naciowy i dla odmiany ogórki kiszone plus kawa lub herbata. Siódmy dzień, to w dużej mierze możliwość na zjedzenie czegoś nowego.Na pierwsze śniadanie oczywiście jajka ugotowane, na drugie mięso z kurczaka lub indyka, do tego pomidor lub ogórek i grejpfrut. Obiad powinien się składać z zupy jarzynowej, mięsa drobiowego, pomidora, kapusty, grejpfruta oraz kawy czy też herbaty. Jak się okazuje jadłospis w diecie norweskiej w cale nie jest skomplikowany.

Co jeszcze warto wiedzieć o diecie norweskiej?

Dieta norweska polega na jedzeniu produktów, które mają nam pomóc w osiągnięciu oczekiwanych efektów. Dlatego najlepiej, jeśli będzie ona trwać 14 dni. Jednak w niektórych przypadkach dietę należy przerwać już po 7 dniach. Przerwanie diety jest zalecane w przypadku kiedy nie przyniosła nam ona żadnych efektów, bądź szkodzi naszemu zdrowiu. Dieta norweska to na pewno idealne rozwiązanie dla wszystkich osób otyłych.

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here