hulajnoga miejska

Wiele osób porusza się po miastach rowerami albo komunikacją miejską. Nadal jednak poszukuje się nowych sposobów na szybkie przemieszczanie – i tutaj do gry wchodzi hulajnoga miejska. Dlaczego staje się ona coraz bardziej popularna i z czego wynikają zalety takiego wyboru? Oto krótkie podsumowanie!

Dla każdego coś wygodnego

Na początku warto zaznaczyć, że hulajnoga może być napędzana siłą ludzkich nóg – czyli odepchnięciami od podłoża – albo niewielkim silnikiem elektrycznym. Jakie są różnice? Przede wszystkim dotyczą one ceny oraz gabarytów obu sprzętów. Hulajnogi miejskie o standardowym, ludzkim napędzie mają niewielkie rozmiary, a co za tym idzie – niską wagę. Można je wygodnie złożyć, dlatego świetnie nadają się dla osób, które dysponują niewielką przestrzenią do przechowywania w domu i biurze. Ich ceny mogą się wahać, ale zazwyczaj dobry model można kupić już za mniej niż 200 – 300 zł.

Jednakże dla osób, które dziennie pokonują po kilkanaście kilometrów, zwyczajna hulajnoga miejska może być niewystarczająca. W takiej sytuacji lepszym wyborem będzie produkt z napędem elektrycznym. Oczywiście jest on droższy i wymaga lepszego serwisowania. Dodatkowo tańsze modele mogą mieć większe wymiary i wagę, co przeszkadza w noszeniu sprzętu na czwarte piętro bez windy. Jednakże takie urządzenie nadal ma rozmiary mniejsze niż rower czy skutek, a skutecznie umożliwia pokonanie szybkiego dystansu znacznie szybciej niż standardową hulajnogą. Z tego powodu przed dokonaniem wyboru warto rozpatrzeć wszystkie wady i zalety.

Szybki i prosty sposób na przemieszczanie się

Jedną z podstawowych zalet hulajnogi miejskiej jest to, że nie trzeba specjalnie uczyć się jazdy na niej. Wystarczy po prostu zachować równowagę i odpychać się jedną nogą, z czasem dostawiając ją do drugiej. To cala filozofia jazdy. Dzięki małej kierownicy i skrętnemu kołu łatwo jest manewrować w tłumie, dlatego jazda na hulajnodze zwykle nie sprawia żadnych problemów nawet osobom, które nie opanowały jazdy na rowerze. Co więcej, hulajnoga miejska nie jest pojazdem, który wymaga poruszania się po drodze albo ścieżce rowerowej. Można więc jeździć nią wyłącznie po chodniku, co wpływa na poprawę bezpieczeństwa poruszania. Jest oczywiście przyjazna dla środowiska – nie emituje spalin. No i pozwala na aktywność fizyczną, co jest ogromną zaletą dla osób z siedzącą pracą, które nie mają czasu na regularne treningi czy spacery. Wystarczy dobrać sprzęt do swoich potrzeb, wzrostu i wagi – a potem można bez przeszkód ruszać w miasto!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here