sukienka koktajlowa - na jakie okazje się ją zakłada?

Sukienka koktajlowa została stworzona z myślą o okazjach pół-formalnych. Charakteryzuję się swoją długością, która powinna sięgać do kolan. Poza tym jest zwiewna, idealna do tańca i odrobinę elegancka. Tego typu kreacja nie może odsłaniać zbyt wiele ciała, nie może być przezroczysta, ani wyzywająca. Sukienki koktajlowe są dostępne w wersji wzorzystej, jak i gładkiej, wybór tak na dobrą sprawę zależy od naszego gustu.

Jak powstała sukienka koktajlowa?

Sukienka koktajlowa powstała już dobrych kilkadziesiąt lat temu, dokładnie w 1948 roku. Celem stworzenia takiego modelu sukni było podkreślenie kobiecych kształtów, przy jednoczesnym niekrępowaniu ruchów. Kobiety zakładały takie kreacje na różne uroczystości, które zazwyczaj miały miejsce po południu lub wieczorem. To co wyróżnia sukienki koktajlowe, na tle sukienek wieczorowych to wygoda i komfort noszenia. Sukienki koktajlowe do dzisiaj cieszą się sporą popularnością, Panie chętnie je zakładają.

Czym wyróżnia się sukienka koktajlowa?

Sukienka koktajlowa posiada kilka cech charakterystycznych. Po pierwsze nie jest wyzywająca, jak co niektóre suknie wieczorowe. Jej długość nie powinna być krótsza niż do kolan, nie powinno być widać zbyt dużej części ciała. Dopuszcza się również wybór sukni koktajlowej, której długość będzie sięgała do kostek. Warto jednak wtedy pamiętać, że materiał z której taka sukienka została wykonana powinien być lekki i zwiewny.

Sukienka koktajlowa to rodzaj kreacji, który najlepiej się sprawdzi podczas mniej oficjalnych spotkań i uroczystości. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby założyć ją na wesele lub imprezę firmową. W takim przypadku musimy po prostu dodatkowo zatroszczyć się o odpowiednie dodatki, które uatrakcyjnią nasz strój.

Jakie dodatki najlepiej jest wybrać do sukienki koktajlowej?

Sukienka koktajlowa zazwyczaj nie jest zbyt elegancka, ani ozdobna. Jeżeli chcemy wyglądać odrobinę bardziej wyjściowo, wystarczy że dobierzemy ciekawe dodatki. Przed ich wyborem powinnyśmy jednak zwrócić uwagę na kolor sukni, od niego wiele zależy. Świetnym uzupełnieniem sukienki koktajlowej jest torebka w formie kopertówki, subtelna biżuteria i naturalny makijaż. Pamiętajmy mniej znaczy więcej.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/sukienka-koktajlowa-czym-sie-charakteryzuje/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here