Widziałeś zapewne kiedykolwiek, jak wyglądają ludzie po odchudzaniu. Luźna skóra po odchudzaniu jest czymś paskudnym. Możliwe, że sam(a) walczysz z tym problemem i nagromadzenie luźnej tkanki skórnej jest dla Ciebie piekłem? W tym miejscu poznasz dokładne narzędzia, jak przeciwdziałać wielu niekorzystnym elementom estetycznym, związanym z odchudzaniem. Nie tylko zalicza się tutaj, obfita, luźna skóra po odchudzaniu.

dietaDobrze mieć świadomość tego, iż luźna skóra po odchudzaniu często wynika z bardzo dynamicznej utraty wagi ciała, braku towarzyszących ćwiczeń fizycznych i niezbilansowanej diety. Jest to zwyczajny wyraz nienaturalności utraty wagi ciała i powstaje wtedy luźna skóra po odchudzaniu. Skóra wykazuje się ograniczoną jędrnością i traci stopniowo na elastyczności. Niestety, ale jest to pokłosie każdej, bardzo radykalnej (turbo) głodówki. Dlatego trzeba się odchudzać racjonalnie i łączyć nie tylko rozsądną dietę, ale i wytężone ćwiczenia fizyczne. Gdy będziesz tracić więcej niż 1kg wagi na tydzień, to luźna skóra po odchudzaniu na pewno się u Ciebie pojawi. Nie szalej!

Z jakich przyczyn powstaje luźna skóra po odchudzaniu?

Odpowiedni tryb planowania kuracji odchudzającej pozwoli nam ograniczyć efekt jo-jo i nie przyczyni się do pogorszenia zdrowia i utraty jędrności skóry, czego efektem jest luźna skóra po odchudzaniu. Koniecznie trzeba patrzeć na to, jaką dietę stosujemy. Każda kuracja powinna być bogata w odpowiednie składniki odżywcze, co umożliwi naszemu organizmowi prawidłową pracę oraz funkcjonowanie. Konieczne w kontekście tego wszystkiego okazuje się więc spożywane znacznych ilości tofu, serów, mleka, roślin strączkowych – np. fasoli oraz orzechów. Działanie tych związków ograniczy dolegliwości, którymi jest luźna skóra po odchudzaniu poprzez zwiększenie syntezy kolagenu. Sprawi to, że skóra pozostanie przyjemna i jędrna przez o wiele dłuższy czas.

Co w sytuacji, gdy mamy ten problem?

Na samym początku trzeba przede wszystkim nie panikować i być cierpliwym. Luźna skóra po odchudzaniu może zniknąć bez większych problemów. Trzeba jedynie poczekać, gdyż nasz kolagen w skórze musi mieć czas, aby się stuprocentowo zregenerować. Żadne siedzenie i rozpaczanie nad tym, że luźna skóra po odchudzaniu wisi po kolana niczego nie zmieni. Jedynie aktywność fizyczna i praca nad swoim ciałem może dać efekty – na nie trzeba jednak nieco poczekać. Wszystkim mającym problem ze skórą po odchudzaniu poleca się ćwiczenia aerobowe, czyli popularne cardio. Dobrą wersją ćwiczeń są także interwały – w trakcie tych ćwiczeń przyśpiesza oddech, akcja sera i ciśnienie tętnicze. Nie jest to jedyna forma aktywności ruchowej, która ma ograniczać efekt jojo oraz powstawanie takich defektów kosmetycznych, jak luźna skóra po odchudzaniu. Można jeździć na rowerze, rolkach, maszerować, skakać pływać. Innym istotnym elementem jest nasz sposób żywienia. Odpowiednio zbilansowana dieta (zawierająca głównie duże ilości witamin – przede wszystkim witaminy C, składników mineralnych, aminokwasów i wszystkiego co dobre) skutecznie pozwala dostarczyć do ustroju należyte składniki odżywcze. Dzięki dobrej podaży żywieniowej skóra będzie mogła być od nowa elastyczna, jędrna i po prostu – piękna.

Można jeszcze rozważyć inne procedury lecznicze, jak choćby zabiegi medycyny estetycznej. Luźna skóra po odchudzaniu może być tą drogą bardzo szybko usunięta, jednakże zabiegi te zajmują wiele czasu i kosztują sporo pieniędzy. Nawet jeśli rozważacie takie metody lecznicze za pomocą zabiegów chirurgicznych lub innych procedur, to można jak najbardziej udać się na potrzebne konsultacje medyczne i tam zastosować odpowiednio dostosowany program zabiegów i innych procedur. Luźna skóra po odchudzaniu nie wymaga jednak często specjalistycznych metod i wizyt u kosmetyczki. Czasami wystarczy 2-3 razy w tygodniu stosować peelingi (z wyciągami z owoców), nawadniać się, masować oraz nawilżać skórę z wykorzystaniem odpowiednich kosmetyków. Jeśli luźna skóra po odchudzaniu jest jednak bardzo obfita, to nie zostaje nic innego, jak „pójść pod nóż” i zdecydować się na zabieg chirurgiczny. Zabiegi są bardzo proste i opierają się na usunięciu nadmiaru tkanki skórnej i zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej. Nie jest to więc nic trudnego i skomplikowanego. Warto zawsze rozważać takie racjonalne interwencje chirurgiczne i wypróbować takie działania.

Podsumowanie

Bez względu na wszystko, nie trzeba rezygnować z marzeń i poddawać się w przypadku trudności z wyeliminowaniem nadmiaru tkanki tłuszczowej, warto zastosować rozliczne techniki i narzędzia walki z tymi trudnościami. Przekonajcie się o tym, że mocne postanowienie i wykorzystanie odpowiednich narzędzi potrafi dać bardzo dobre rezultaty. Postawcie na efektywne działania i zdecyduje się na wspieranie swojego organizmu od razu. Jest wiele metod i dobrze jest zaufać tym najlepszym. Pamiętajcie o tych wszystkich opcjach i nie bójcie się próbować. Luźna skóra po odchudzaniu to nie poważny problem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here