USG piersi

USG piersi to rzecz bardzo ważna. To badanie gruczołów sutkowych za pomocą ultradźwięków. Takie badanie można wykonać w dowolnym momencie cyklu miesiączkowego. Lecz powinniśmy wykonywać to badania kilka dni po miesiączce. Takie są zalecenia lekarzy. USG jest bezbolesne, trwa ok. 15 minut. Na takim badaniu pacjentka kładzie się na leżance, a lekarz smaruje ją żelem do odpowiednich sygnałów ultradźwiękowych. Kolejno do piersi przykłada specjalny aparat, którym bardzo starannie wykonuje badanie. Na monitorze komputera widać obraz danej tkanki. USG piersi to bardzo ważne badanie profilaktyczne. To właśnie ono wykrywa zmiany łagodne oraz złośliwe u kobiet.Badanie to polecane jest pacjentkom po 40 roku życia. USG piersi potrafi wykryć więcej nuż mammografia. To badanie tanie i szybkie.

Więcej o USG piersi

USG piersiW przypadku kobiet po 20 roku życia wykonuje się samo badanie piersi u ginekologa. Po 30 roku życia zalezą się samo badanie piersi u ginekologa oraz profilaktyczne USG piersi. Młode pacjentki posiadają w piersiach tkankę gruczołową, która wytwarza mleko. Dlatego właśnie badanie to jest zalecane raz w roku. Mammografia nie wykazuje żadnych poważniejszych zmian. USG piersi wykrywa je bardzo szybko. Pamiętajmy, że po 40 roku życia struktura piersi ulega zmianie. Rozrasta się tkanka tłuszczowa, zmniejsza się ilość tkanki gruczołowej. Właśnie ona posiada kolor ciemny, rak piersi w badaniu jest także ciemny, a na zdjęciu mammograficznym jasny. USG piersi powinno być wykonywane w przypadku bolących piersi. Różnego rodzaju wyczuwalne guzki, zmiany w brodawkach sutkowych. Niektóre kobiety bardzo błędnie uważają, że USG piersi jest bolesnym badaniem. W cale tak nie jest. To szybkie i całkowicie bezbolesne badanie. Istnieją kobiety, które nawet przez kilkanaście lat nie wykonują badań USG.

To straszne, ale prawdziwe. Profilaktyka jest niezmiernie ważna. Mamy w tym momencie jakieś szanse na leczenie. Wcześniej wykryta zmiana nie jest czymś strasznym. Dlatego tak ważna jest regularność badań. Nie ma się tutaj czego wstydzić, ani bać. USG piersi możemy wykonywać w każdej chwili, poza cyklem miesiączkowym. Najlepszym rozwiązaniem będzie ostatni dzień cyklu miesiączkowego. Jeśli nie mamy takiej pewności, możemy zapytać swojego ginekologa. On rozwieje wszystkie nasze wątpliwości. W każdym mieście, przynajmniej raz w roku są organizowane takie bezpłatne badania USG piersi. Więc nie mamy tutaj żadnego wytłumaczenia, że na przykład nas nie stać na wykonanie badania. Należy się badać i dbać o swoje zdrowie. Pamiętajmy, zdrowie mamy tylko jedno. Każda kobieta powinna być uświadomiona o zaniedbaniu i jego skutkach. Piersi są nie tylko atutem kobiet, ale ważną częścią ciała, dzięki której każda z nas czuje się kobieco. W przypadku prywatnego badania USG piersi, nie należy ono do drogich. Możemy także poprosić lekarza rodzinnego o skierowanie na USG piersi.W ten sposób zaoszczędzimy swoje finanse. Większość lekarzy zastanawia się, dlaczego tak dużo kobiet boi się tego badania? Badanie krwi pomimo, że jest bolesne, jest chętnie wykonywane. USG piersi, jedno z najważniejszych badań dla kobiet jest zaniedbywane. Skutki mogą być naprawdę przykre. Dlatego warto zapobiegać niż leczyć. Każda kobieta dbająca o swoje ciało, o swoją rodzinę, o swoje dzieci, powinna się zdecydować na regularne wykonywanie USG piersi. Im wcześniej dana zmiana zostanie zdiagnozowana, tym lepiej dla każdej płci damskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here