Zadbane i piękne stopy są bardzo ważne, szczególnie w okresie letnim. Niestety, wiele osób o tym kompletnie zapomina. Uważają, że stopy są niezauważalne i nikt nie zwróci na nie uwagi. Jednak nie jest to do końca prawda, zwłaszcza jeśli nosimy odkryte obuwie to nie schowamy ich przed spojrzeniami innych. Niektórzy zdają sobie z tego sprawę, ale twierdzą, że pielęgnacja stóp jest bardzo czasochłonna. Część osób decyduje się na zabiegi u kosmetyczki, ale narzekają na koszty. Jak więc sobie z tym poradzić?

Skarpetki złuszczające – nowy sposób na pielęgnację stóp

Jakiś czas temu na rynku pojawiły się skarpetki złuszczające. Producenci przekonują, że jest to tańsze rozwiązanie od wizyty u kosmetyczki, ale niezwykle skutecznie. Dlatego polecane jest wszystkim tym, którzy chcą zaoszczędzić czas i pieniądze. Według informacji na opakowaniu po ich zastosowaniu możemy się cieszyć zadbanymi i pięknymi stopami. Wydaje się to więc idealne rozwiązanie, ale czy rzeczywiście tak jest?

Skarpetki złuszczająceCzym są skarpetki złuszczające?

Skarpetki złuszczające są wykonane z cienkiego plastiku oraz nasączone różnego rodzaju kosmetykami. Zazwyczaj są znajdziemy tam substancje o właściwościach nawilżających, a także kwasy owocowe, których zadaniem jest pozbycie się zrogowaceń oraz suchej skóry na stopach. Warto pamiętać, że skarpetki złuszczające to produkt jednorazowego użytku.

Jak działają skarpetki złuszczające?

Skarpetki złuszczające zakładamy na czyste i suche stopy. Następnie trzymamy je tyle czasu, ile zaleca producent. Zazwyczaj jest to godzina lub dwie. Po upływie tego czasu należy zdjąć skarpetki i dokładnie umyć stopy. Następnie warto dobrze je nawilżyć. Trzeba też pamiętać, że efekt nie będzie widoczny od razu. Złuszczanie będzie trwać około tygodnia, ale pierwsze rezultaty powinniśmy zobaczyć już następnego dnia.

O czym warto pamiętać?

W przypadku stosowania każdego produktu występują pewne zalecenia, o których należy pamiętać, aby osiągnąć wymarzony efekt. Podobnie jest w przypadku skarpetek złuszczających. Po pierwsze nie powinno się wystawiać stóp na słońce w czasie złuszczania, bo możemy zaszkodzić naszej skórze. Powinniśmy zadbać o ich odpowiednią ochronę, wtedy uchronimy je przed niepotrzebnymi podrażnieniami. Niestety, skarpetki mogą nieść pewne zagrożenia, ponieważ działają na skórę całej stopy. Warto pamiętać, że nie na całych stopach mamy grubą skórę. W niektórych miejscach jest ona cienka i nie wymaga tego zabiegu.

Co sądzą konsumenci o skarpetkach złuszczających?

Pewnie zastanawia Was, co inni myślą o tych skarpetkach. Ich zdania są podzielone, są osoby, które są zachwycone tym produktem i polecają je każdemu. Inni ostrzegają przed tymi skarpetkami. Są też tacy, którzy mają neutralne zdanie i zalecają zachowanie ostrożności w trakcie ich stosowania. Warto sobie też zdać sprawę z faktu, że nie wszyscy producenci oferują całkowicie bezpieczne skarpetki złuszczające. Dlatego przed zakupem, warto sprawdzić ich skład i sprawdzić, jakie stężenie kwasu zawierają.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here