jak dbać o skórę trądzikową
fot. pexels.com

Skóra trądzikowa ma wysokie wymagania względem pielęgnacji. Niełatwo jest o nią dbać, aby jej nie podrażnić, a wręcz należy dobrać do niej odpowiednie sposoby pielęgnacji, które jej nie zaszkodzą. Jak zatem dbać o skórę trądzikową każdego dnia? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/codzienna-pielegnacja-wrazliwej-skory-tradzikowej/

Mycie skóry trądzikowej

Skóra trądzikowa jest pełna krostek oraz wyprysków, które jeśli zostaną podrażnione mogą pozostawić po sobie bardzo brzydki efekt, a także rozrastać się i pomnażać bakterie. Dodatkowo podrażnienie skóry trądzikowej nieodpowiednimi kosmetykami może doprowadzić do uszkodzenia wyprysków, a w efekcie nawet do powstawania blizn.

Codzienna pielęgnacja skóry trądzikowej powinna być zatem delikatna i nie podrażniać skóry. Najlepiej do niej dobrać kosmetyki, które są hipoalergiczne i nie posiadają żadnych substancji chemicznych, które mogłyby podrażnić skórę. Doskonale sprawdzi się żel do mycia twarzy, który nie posiada żadnych drobinek peelingu, a jest przeznaczony do delikatnej i wrażliwej skóry.

Świetnie sprawdzi się również peeling enzymatyczny, który pozwoli nam oczyścić skórę, a także zetrzeć martwy naskórek. Jednakże musi to być bardzo delikatny peeling enzymatyczny, które składniki są pochodzenia naturalnego. Można go zrobić w domu samodzielnie z sody oczyszczonej oraz ulubionych owoców.

Kremy dla skóry trądzikowej

Skóra trądzikowa wymaga nakładania na nią specjalistycznych kremów, które nie podrażnią jej, a także nie namnożą bakterii, które gromadzą się w wypryskach. Chcąc zadbać o odpowiednią jej pielęgnację najlepiej skonsultować z dermatologiem jakie kremy możemy używać do trądzikowej cery.

Jednakże można również pokusić się o stosowanie naturalnych rozwiązań, które nie podrażnią naszej cery, a nadadzą jej lepszej kondycji. Mowa tu o ziołowych, nieinwazyjnych preparatach lub o maści z witaminą A, która jest przeznaczona do każdego rodzaju skóry. Zawiera ona retinol, który jest substancją odpowiedzialną za odżywienie i regenerację naszej skóry.

Przeczytaj też: http://www.malemen.pl/zapotrzebowanie-kaloryczne-dla-osob-cwiczacych/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here