Przelewy bankowe

W obecnych czasach banki mają naprawdę dużo pracy. Coraz więcej ludzi zakłada konta bankowe, a niektórzy posiadają ich nawet kilka. Przez to tworzy się każdego dnia wiele milionów przelewów, a każdy musi być sprawdzony i doprowadzony do właściwego konta odbiorcy. Przelewy są różne i zaczynają się od międzybankowych, a w przypadku takich właśnie transakcji są one przeprowadzane natychmiast. Kolejnymi są te wewnątrz kraju i taki przelew trafia w 90% na konto odbiorcy jeszcze tego samego dnia. Banki w Polsce mają bowiem ze sobą umowy i współpracują na bardzo dobrym poziomie, a wszystko idzie sprawnie i szybko.

Przelewami, które są realizowane najdłużej, są te międzypaństwowe. Czasem ktoś znajomy zleca nam pieniądze na przykład z Afryki i idą one przez różnego rodzaju pośredników, czy też mniejsze banki, które nie działają tak sprawnie, jak te nasze w Europie. Zadajemy sobie więc często pytanie ile czasu idzie przelew z Afryki, gdyż martwimy się o to, czy coś nie poszło nie tak. Jesteśmy bowiem przezorni i wiemy, że w grę wchodzą nasze pieniądze. Sam miałem taką sytuację, że czekałem na moje wynagrodzenie prawie 10 dni i po pięciu dniach zgłosiłem już całą sprawę do banku. Obawiałem się bowiem, że ktoś wprowadził zły numer, lub że kasa została po prostu skradziona.

Nigdy nie wiadomo bowiem jak działają banki na innych kontynentach i czy są one tak sprawne, jak te nasze w Polsce. Po czasie jednak cała gotówka dotarła, a ja mogłem się w końcu wyluzować i zrozumieć, że czasem trzeba poczekać dłużej, niż jeden, lub dwa dni, jak to z reguły bywa w Europie. Musimy też wziąć pod uwagę, że nasz przelew może czasem zainteresować bank i gdy jest to wysoka kwota, to będą wtedy chcieć dokładnie sprawdzić i zmonitorować nasze konto, upewniając się, że wszystko jest ok. W obecnych czasach jest bowiem mnóstwo prania brudnych pieniędzy na dużą skalę i mafie mają się naprawdę dobrze, przez to wiele przelewów z egzotycznych krajów jest sprawdzane. Ma to służyć bezpieczeństwu zarówno naszemu, jak i banku.

czasabsolwenta.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułIle kosztuje ubezpieczenie OC?
Następny artykułPrawo jazdy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here