Obecnie coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usług detektywa podczas procesu rozwodowego. Zastanawiasz się, czy jest to jedynie moda, czy faktycznie udział detektywa może mieć istotny wpływ na przebieg rozprawy rozwodowej? Przeczytaj!

Pomoc detektywa podczas rozprawy rozwodowej – zbędny wydatek czy konieczność?

Wielu z nas kojarzy zawód detektywa przede wszystkim z filmów. Często postrzegamy go bardzo stereotypowo i kojarzymy tego typu usługi z ofertą jedynie dla najbogatszych. Tymczasem w krajach zachodnich udział detektywa w rozprawach rozwodowych nikogo nie dziwi, jest pewnym standardem. Oczywiście zaangażowanie detektywa powoduje, że koszty, jakie musimy ponieść, wzrastają. W wielu sytuacjach jest to jednak wydatek, który warto ponieść.

W jakich sytuacjach warto zdecydować się na zaangażowanie detektywa?

Pomoc detektywa będzie kluczowa we wszystkich sprawach rozwodowych, gdzie istotną rolę odgrywa udowodnienie winy małżonka: w sporach o alimenty, o prawo do opieki nad dziećmi, czy podział majątku. Jeżeli zamierzamy zdecydować się na rozwód bez orzekania o winie, jesteśmy zgodni w wielu sprawach z małżonkiem i chcemy zakończyć sprawę rozwodu jak najszybciej, detektyw nie jest nam do niczego potrzebny.

Jeżeli jednak pragniemy udowodnić winę małżonka, jego odpowiedzialność za rozpad pożycia małżeńskiego, zdradę, trwonienie majątku czy zaniedbywanie dzieci, potrzebne nam będą solidne dowody. Zatrudniając detektywa zyskujemy pewność, że przed sądem będziemy mogli przedstawić dowody, które zostały zdobyte legalnie, są niepodważalne i nie zostaną zakwestionowane. Wybór profesjonalisty pozwoli nam również oszczędzić sporo czasu i nerwów oraz uniknąć popełnienia błędów.

Postaw na profesjonalizm

Wybierając detektywa w celu zdobycia dowodów na potrzeby rozprawy rozwodowej warto postawić na osobę, która posiada duże doświadczenie w sprawach z zakresu prawa rodzinnego. Detektywów doświadczonych w tym zakresie możemy znaleźć na przykład tutaj: https://detektyw.com.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here