Dawniej mężczyźni nie spędzali zbytnio czasu przed lustrem, aby ułożyć swoje włosy. Czasy się jednak zmieniły i mężczyźni dokonują różnych eksperymentów na włosach. Odpowiedni wybór kosmetyku zapewnia upragnioną stylizację fryzury. Ostatnio swoją popularnością cieszą się zróżnicowane pomady. Dlaczego są tak wyjątkowe opowiemy w artykule.

Historia pomady do włosów

Historia pomady do włosów ciągnie się aż do osiemnastego wieku. Pomada nie zawsze była stosowana jako kosmetyk nakładany na włosy. Początkowo pełniła rolę maści. W dawnych czasach pomada była oznaką wysokiego statusu społecznego, bowiem inne klasy nie mogły sobie na nią pozwolić. Jej twórcy nie planowali, aby stylizowała włosy, tylko je pielęgnowała. Mydło wysuszało włosy, natomiast pomada miała być jej przeciwieństwem, czyli je natłuszczać. Z biegiem czasu zmieniało się zastosowanie pomady oraz jej skład. Pierwsze pomady były wytwarzane na bazie wosku, ale dzisiaj pojawiły się nowe możliwości i istnieją również pomady wodne. W latach 50-tych i 60-tych podkreślały męską elegancję. Umożliwiały mocne zaczesanie włosów do tyłu. Pomada dodawała włosom połysku oraz natłuszczała je do takiego stopnia, że fryzura była wręcz niezniszczalna. W ostatnich latach nastąpił ponowny okres zainteresowania pomadą lecz teraz zdecydowanie w szerszym zastosowaniu. W dzisiejszych czasach pomada została dostosowana pod różne rodzaje włosów. Pomady uległy podziałowi na woskowe, wodne oraz water-based.

Pomady woskowe

Ciężkie pomady do włosów są uważane za najmocniejszy kosmetyk. Wykonywane są na bazie wosku, a ich skład umożliwia zachowanie fryzury na cały dzień bez możliwości jej zepsucia. Dostarczają średniego połysku fryzurze. Przeznaczone są w szczególności do włosów dłuższych, falistych lub kręconych, które da się zaczesać do tyłu, bądź na bok. Niemniej jednak ciężkie pomady poradzą sobie z każdym rodzajem włosów. Jedynym problem jest ciężko zmywająca się konsystencja. Codzienny szampon może okazać się bezużyteczny i najlepiej zaopatrzyć się w specjalny płyn do zmywania takiej pomady. Do najbardziej rozpoznawalnych producentów woskowych pomad zalicza się Apothecary 87, Schmiere, Uppercut Deluxe oraz Reuzel. Ceny mieszczą się w przedziale 33 zł a 69 zł.

Pomady wodne

Wodne pomady mają podobne zastosowanie do pomad woskowych, jednakże wyróżnia je jeden szczegół – nie powodują tłustego połysku. Utwardzają fryzurę w sposób mocny lub średni, a przy okazji charakteryzują się przyjemnym zapachem. Pozwalają uzyskać fryzury typu pompadour oraz slick. Doskonale sprawdzają się w mieszance z innymi pomadami, a ponadto jest łatwo zmywalna. Do czołowych producentów wodnych pomad zalicza się Baxter of California, Uppercut Deluxe, Hanz de Fuko oraz Suavecito. Ceny takich kosmetyków wynoszą od 33 zł do 99 zł.

Pomady water-based

Pomada do włosów stworzona dla prawdziwych eksperymentatorów fryzur. Stanowi mieszankę dwóch znanych kosmetyków – wodnej pomady oraz pasty do włosów. Pomada water-based jest jeszcze łatwiejsza w zmywaniu oraz nakładaniu. Zapewnia średni uchwyt włosów, jednakże przy odrobinie zabawy można uzyskać dowolny rodzaj fryzury.  Dodatkowo cechuje ją przyjemny zapach. Do znanych producentów pomad gatunku water-based zalicza się Uppercut Deluxe, Hanz de Fuko, Pomp & Co oraz Reuzel. Ceny są zróżnicowane w przedziale od 34 zł do 99 zł.

Legendarne pomady z bogatą historią można zdecydowanie uznać za najlepsze kosmetyki do włosów zarówno lekkich jak i ciężkich, o dowolnej długości. Zróżnicowane gatunki pomad pozwalają uzyskać dowolną fryzurę. Bezwzględnie pełnią rolę lidera rynkowego kosmetyków do stylizacji włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here