lokówki

Lokówki do włosów są jednymi z najbardziej popularnych narzędzi służących do stylizacji fryzur i poprawy swojego wyglądu. Dzięki ich wykorzystaniu możliwe jest zwiększenie wizualnej objętości włosów i stworzenie prawdziwej burzy loków. Lokówki umożliwiają również stworzenie bardzo ładnych, falowanych i eleganckich fryzur. Element ten jest obowiązkowym wyposażeniem praktycznie każdego salonu fryzjerskiego. Sama nazwa przedmiotu wskazuje, iż lokówki przeznaczone są do tworzenia loczków, loków oraz falowanych pasemek z włosów. Nie jest to jednak wyłączne jej zastosowanie. Za pomocą lokówki można znacząco ułatwić sobie kreację naprawdę wyjątkowej fryzury na praktycznie każdą okazję. Różne lokówki można podzielić na przeróżne rodzaje – wszystko zależy od zastosowanych surowców w procesie produkcji lokówki oraz jej wymiarów. Wszystkie elementy można łatwo dopasować do swoich własnych oczekiwań.

Prostownice, żelazka czy też lokówki są wykonywane z różnorodnych, dedykowanych materiałów. Cechą łączącą wszystkie pozostaje bez wątpienia charakterystyczny, podłużny kształt. Do poprawnej i komfortowej obsługi lokówki jest konieczna rączka, dzięki której można bez większych problemów operować gorącym końcem lokówki. Pewna grupa lokówek może mieć wymienne i łatwo aplikowane końcówki o zróżnicowanej średnicy. Największą popularnością cieszą się lokówki spiralne, z końcówką o średnicy około 2 do 3 centymetrów. Gładka i prosta końcówka lokówki pozwala na stworzenie różnorodnych fal i loków na przeróżne sposoby. Wystarczy jedynie mieć odrobinę fantazji i skorzystać z odpowiednich narzędzi. W zależności od rodzaju włosów są stosowane odmienne modele o mniejszej/ większej średnicy. Pozwalają one dopasować lokówki do struktury, rodzaju włosów i do oczekiwanego przez nas stylu uczesania.

lokówkiCo wyróżnia nowoczesne lokówki?

Polski rynek obfituje w różnorodne rodzaje i gatunki lokówek. Dostępne w sprzedaży są lokówki metalowe, chromowane i ceramiczne. Lokówki metalowe należą do najbardziej budżetowej i najczęściej stosowanej wersji lokówek. Niektóre salony fryzjerski wykorzystują również lokówki tytanowe oraz złote, które gwarantują szybsze rozgrzewanie się oraz bardziej dynamiczny proces tworzenia loków. Interesującą technologią pozostają bez wątpienia lokówki teflonowe, które dzięki zastosowaniu specjalnej połówki firmy DuPont ograniczają ryzyko przywierania włosów do urządzenia i ich niszczenia. Niestety, ale teflon ma tendencje do degeneracji i niszczenia wraz z upływającym czasem. Fryzjerzy i kosmetolodzy zgodnie uważają, iż lokówki turmalinowe oraz ceramiczne najmniej uszkadzają strukturę włosa i znacząco wpływają na wygładzenie poprzez działanie anionów.

O czym warto szczególnie pamiętać?

Dobrze jest jednak pamiętać, ich rodzaj lokówki jaką stosujemy nie jest tak bardzo istotny. Metalowa, ceramiczna, czy jakakolwiek inna tożsamo wymaga wykorzystania odpowiedniego rodzaju osłony dla włosów, która powinna poprzedzać wykonywany zabieg. Przydatne okazują się specjalne serum oraz balsamy do włosów, które zabezpieczają włosy przed niekorzystnym działaniem wysokich temperatur. Specjalne serum trzeba nanieść na skórę głowy i dokładnie wmasować przed użyciem lokówki. Powinniśmy także pamiętać o tym, aby nie stosować lokówki codziennie, gdyż wpływa to znacząco na kondycję włosów.

W przypadku wykonywania różnych zabiegów fryzjerskich: farbowania włosów, prostowania keratynowego, czy też farbowania włosów należy mocno ograniczyć wykorzystanie lokówki. Nakładanie na siebie niekorzystnego działania wielu związków nie wpływa pozytywnie na włosy i może stać się źródłem poważnych problemów. Równocześnie trzeba mieć na uwadze również niekorzystne działanie wynikające z wpływu temperatury. Zastosowanie lokówki niezgodnie z rekomendacjami producenta może powodować uszkodzenia termiczne struktury włosa, wysuszenie oraz tworzenie się charakterystycznych kołtunów. Osoby nieumiejętnie stosujące lokówki mogą doprowadzić do poważnego zniszczenia włosów. Dla wszystkich rozpoczynających przygody z kręceniem włosów, typowym narzędziem do początkowej stylizacji powinna być lokówka turmalinowa, ceramiczna albo teflonowa.

Troska o swoje włosy opiera się o wiele działań. Codzienne mycie, stosowanie odżywek, czy też aplikacja maseczek. Wiele osób decyduje się również na specjalistyczne zabiegi, jak choćby mezoterapia igłowa. Nie można jednak zignorować znaczenia wielu codziennych procedur dla zdrowia naszych włosów. Używając lokówki trzeba pamiętać o dobrze naszej skóry głowy!

Podsumowując, należy rozsądnie dbać o swój wygląd i korzystać racjonalnie z wielu narzędzi, które zostały dla nas opracowane. Lokówki bardzo dobrze się sprawdzają i na pewno dobrze jest z nich korzystać w celu efektownej stylizacji włosów oraz tworzenia bardzo ładnych i modnych fryzur na każdy dzień tygodnia. Radość z ładnej fryzura wypływa jednak bezpośrednio ze zdrowych i zadbanych włosów. Dlatego też używanie wszelkich urządzeń termicznych, nie tylko lokówki w kontakcie z włosami powinno być bardzo ostrożne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here