Czym kierować się podczas zakupu bielizny wyszczuplającej?

Bielizna wyszczuplająca to nieinwazyjny, natychmiastowy i niezwykle skuteczny sposób na dowolne modelowanie sylwetki. Podkreślanie pożądanych krągłości z jednoczesnym minimalizowaniem niedoskonałości figury to bardzo popularny trend w kształtowaniu sylwetki. Jak mądrze kupować bieliznę wyszczuplającą? Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze modelującej bielizny? Oto krótki przewodnik.

1. Poza oczywistymi, ale wymagającymi żmudnej pracy nad ciałem i samodyscypliny czynnikami wyszczuplającymi, jakimi są dieta i aktywność fizyczna, bielizna wyszczuplająca to świetna alternatywa dla natychmiastowego i osiąganego bez trudu efektu modelującego sylwetkę.Optymalnie dopasowana do typu sylwetki, pomoże osiągnąć wymarzony efekt końcowy. Wygoda i funkcjonalność – mile widziane.

2. Najważniejsze typy sylwetki wymagające korekty bielizną wyszczuplającą to:

– jabłko, czyli wydatny biust i brzuszek, z mało zarysowaną talią; tu sprawdzą się figi z wysokim stanem oraz body i koszulki wyszczuplające.
– gruszka, czyli drobne ramiona i biust oraz obfite biodra i uda; taką sylwetkę doskonale wymodelują bermudy z wysoką talią oraz tuby.
– klepsydra to najbardziej kobieca sylwetka, z wąską talią, pełnym biustem i biodrami; idealne będą body i halki z wysokim stanem, podkreślające kobiece krągłości.
– kielich to sylwetka z szerokimi ramionami, obfitym biustem i wąskimi biodrami; takiej figurze dedykowane są m in. biustonosze korygujące, podtrzymujące i modelujące biust.

3. Odpowiedni rozmiar to podstawa wygody i funkcjonalności bielizny modelującej. Bieliznę modelującą kupować należy w takim rozmiarze, jaki nosimy na co dzień. Zbyt obcisła bielizna nie wyszczupli nas w większym stopniu, to tak nie działa. Jedyne, co spowoduje, to nieestetyczne rolowanie materiału, deformację bielizny i niski komfort noszenia.

4. Jakość to podstawa – materiał powinien być elastyczny, z jednej strony poddający się sylwetce, a z drugiej – odpowiednio ją korygujący. Kombinacja gumy, wiskozy, poliestru i elastanu doskonale sprawdzi się w tej roli. Ważne jest także staranne wykończenie bielizny modelującej, mocne szwy i brak podrażniania skóry szwami, sprzączkami czy haftkami.

5. Dopasowanie fasonu ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia optymalnego efektu. Szorty i figi z wysokim stanem modelują brzuch i talię, szorty i bermudy poprawiają wygląd bioder, ud i pośladków. Koszulki i halki modelują górną część ciała, zaś legginsy – dolną. Body i koszulki z fiszbinami zjawiskowo podnoszą biust. Tego typu bielizna wyszczupla, modeluje, ujędrnia i przywraca właściwe proporcje ciała.

6. Bieliznę modelującą zakłada się pod ubranie, jednak źle dopasowany fason może nieestetycznie odznaczać się pod wierzchnią odzieżą, co wybitnie niweluje pożądany efekt końcowy. Pod sukienki idealnie sprawdzą się halki lub tuby, pod spodnie założyć można szorty modelujące.

7. Kobiecość zawsze w cenie – obecnie bielizna modelująca coraz mniej przypomina mało atrakcyjny element ubiory. Koronki, satynowy połysk i seksowny krój stanowią jej coraz bardziej nieodłączny element.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here