pielęgnacja włosów

Włosy są bardzo dużym atrybutem kobiet. Zdrowe, mocne i lśniące włosy, które nie wykazują łamliwości lub wypadania nadają kobiecie atrakcyjności. Niestety, coraz częściej diagnozowane jest problem dotyczący wzmożonego wypadania włosów, który prowadzi do przerzedzenia fryzury. Wiele pani ma z tego powodu ogromne kompleksy. W jaki sposób zadbać o włosy, żeby były piękne i zdrowe? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/pielegnacja-wlosow-oslabionych-i-wypadajacych/ 

Zdrowa dieta kluczem do sukcesu 

Tak naprawdę, bez względu na to jaka jest przyczyna osłabienia oraz wypadania włosów, zawsze warto jest dostarczyć odpowiednie ilości witamin i minerałów odżywczych do organizmu. Najważniejsze składniki odżywcze włosów to witaminy z grupy B, A, E, C, biotyna, siarka oraz aminokwasy siarkowe. Ważne są też minerały takie jak żelazo, wapń, cynk, miedź oraz krzem. 

Idealnym naturalnym sposobem na odżywianie włosów są drożdże, które zawierają wiele wspomnianych wcześniej składników odżywczych. Najlepsze tabletki na włosy, poza witaminami powinny zawierać również zioła na porost włosów. Do nich należy pokrzywa, skrzyp, bambus czy morszczyn. Witaminy mogą być stosowane zarówno w okresie nasilonego wypadania włosów oraz profilaktycznie, bez żadnych konkretnych wskazań. 

Jakie są domowe sposoby na mocne i zdrowe włosy? 

Domowymi sposobami na zdrowe i wzmocnione włosy są te, które obejmują domowe maseczki z żółtka i olejku rycynowego lub awokado, oraz wcierki na porost włosów z czarnej rzepy czy imbiru. Zaletą takich rozwiązań jest duża kumulacja składników odżywczych oraz substancji czynnych, a także brak syntetycznych substancji, które mogą osłabić włosy, a nie je wzmocnić. 

Co więcej tego typu środki na porost włosów są niedrogie oraz dostępne praktycznie w każdej chwili. Są też skuteczne oraz szybkie, a to w dzisiejszych czasach jest naprawdę pożądane. Można je oczywiście stosować razem z innymi metodami. Stanowią idealne uzupełnienie terapii doustnej oraz wzmocnienia włosów przy użyciu specjalistycznych kosmetyków. 

W jaki sposób przyspieszyć porost włosów? 

Najszybszy sposób na porost włosów to wypadkowa kilku czynników, którymi są zarówno kompleksowe odżywianie włosów, wzmocnienie ich cebulek oraz ograniczenie ich wypadania. Jednak odpowiedź na wskazanie konkretnego sposobu nie jest już taka prosta. Preparaty na porost włosów muszą oddziaływać na wiele aspektów wzmocnienia, co gwarantuje ich szybszy porost. Czasami warto jest stosować kilka metod wzmocnienia tak, żeby efekt był zadowalający. 

U każdego przyczyna wypadania włosów jest inna, zatem zastosowane muszą zostać sposoby na porost włosów takie jak na przykład: leki, suplementy, dieta, kosmetyki oraz metody naturalnej pielęgnacji domowej. 

Zobacz też: http://www.derm-art.pl/derma-roller-czym-jest-przeciwwskazania-efekty/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here