Niemowlęta spędzają w łóżku większą część czasu, dlatego tak ważne jest, żeby materac na którym leżą, był wygodny i odpowiednio dostosowany do rozwijającej się sylwetki. Na rynku można znaleźć wiele rodzajów materacy przeznaczanych do łóżek dla dzieci, które różnią się przede wszystkim materiałem, z którego zostały wykonane. Czym powinien charakteryzować się materac dla dziecka? Jaki model wybrać, by zapewnić maluchowi prawidłowy rozwój i komfort w trakcie snu?

Wśród dostępnych modeli materacy do łóżek dla dzieci, najpopularniejsze są modele piankowe, lateksowe oraz lateksowo-piankowe. Czym się różnią?

Materace piankowe

Materace piankowe, używane m.in. w łóżkach dla dzieci z Interbeds, są wykonywane z syntetycznej pianki poliuretanowej. Jeszcze do niedawna, ten rodzaj tworzywa nie był polecany do produkcji materacy, ze względu na sporą podatność na odkształcanie. Jednak dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii w procesie produkcji, udało się stworzyć innowacyjne piany o zupełnie nowych właściwościach. Tak powstały nowatorskie piany, które wyróżniają się wysokimi walorami użytkowania, a przy tym są ekologiczne. Wybierając łóżko dla dziecka z materacem piankowym, dobrze jest zdecydować się na model z pianki wysokoelastycznej lub taki, w którego składzie znajdują się też inne surowce, np. końskie włosie, lateks lub kokos. Co ważne, materace piankowe to najtańsza opcja wśród wszystkich rodzajów materacy.

Materace lateksowe

Dobrej jakości materac lateksowy, którego głównym tworzywem jest mleczko kauczukowe, to jedno z najlepszych rozwiązań do dziecięcego łóżka. Pomiędzy poszczególnymi warstwami lateksu znajdują się specjalne, pionowe kanaliki, które powodują, że materac zyskuje optymalną wentylację – to idealne rozwiązanie dla dzieci ze skłonnością do potówek. Materace lateksowe mają charakter medyczny, zapewniają najlepsze podparcie dla rozwijającego się kręgosłupa dziecka. W toku przeprowadzonych badań laboratoryjnych dowiedziono, że materace lateksowe nie tylko mają podwyższoną przewiewność i paroprzepuszczalność, ale oprócz tego są antyalergiczne, nie chłoną wilgoci oraz mają długą żywotność – do 5 lat.

Materace lateksowo-kokosowe

Cechą charakterystyczną materacy lateksowo-kokosowych jest ich dwustronne zastosowanie. Strona kokosowa jest twardsza, dlatego powinny na niej spać dzieci do 8-9 miesiąca życia, po tym okresie, mogą spać na miększej, kokosowej powierzchni. Strona lateksowa jest idealnie dostosowana do noworodków – pod wpływem ciężaru dziecka, materac dostosowuje się do kształtu ciała malucha, po czym wraca do pierwotnego rozmiaru, gdy dziecko zostanie z niego podniesione. Rodzice często decydują się na zakup tego rodzaju materaca właśnie dlatego, że z jednej strony, dopasowuje się do sylwetki malucha, a jednocześnie jest odporny na odkształcenia.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here