kosmetyki termoochronne do włosów
fot. Pexels.com

Kosmetyki termoochronne są zbawieniem dla miłośników częstego prostowania, kręcenia lub suszenia włosów przy użyciu wysokiej temperatury. Dlaczego warto używać produktów chroniących nasze włosy przed ciepłem? Czy naprawdę są skuteczne?

Przeczytaj też: http://www.blondeworld.pl/termoochrona-troska-o-wlosy/

Produkty chroniące włosy przed ciepłem

Każdy z nas marzy o pięknych i zdrowo wyglądających włosach. Niestety częste używanie urządzeń do stylizacji fryzur, może dość poważnie wpłynąć na stan struktury włosa. Przez nadmierne traktowanie naszych włosów wysoką temperaturą, te stają się przesuszone, łamliwe i matowe. Kosmetyki o właściwościach termoochronnych mogą być zbawienne dla naszych włosów. Skład tego typu produktów opiera się na cukrach, które pod wpływem wyższych temperatur tworzą barierę ochronną  zabezpieczającą włosie przed uszkodzeniami.

Jaki produkt termoochronny wybrać?

Produkty termoochronne można dostać w formie sprayu lub kremu. W ich składzie znajdują się przede wszystkim cukry proste tzw. ksylozy. Preparaty z termoochroną dostępne w sklepach nie zawierają jednak w sobie zbyt naturalnych składników, ponieważ kosmetyki tego typu bazują na dużych ilościach silikonów nawilżających włosy i ułatwiających ich prostowanie. Jeśli decydujemy się na kosmetyki drogeryjne, należy wybierać te, które nie posiadają w składzie alkoholi. Warto natomiast sięgać po te zawierające filtry UV, ponieważ produkty z termoochroną mogą nam również świetnie zabezpieczać włosy przed szkodliwym działaniem słońca.

Naturalna ochrona włosów przed ciepłem

Czy da się ochronić włosy przed ciepłem domowymi sposobami? Tak! Zabiegi olejowania stanowią dobrą alternatywę dla kosmetyków termoochronnych. Olejki arganowe, makadamia czy te z oliwy z oliwek pomagają odpowiednio zabezpieczyć łuskę włosa przed gorącem. Co więcej, regularne olejowanie włosów wyraźnie poprawia ich kondycję – stają się sypkie, silniejsze i bardziej miękkie. Zaczynają też szybciej rosnąć.

Zobacz także: http://www.atvn.pl/jak-nie-zniszczyc-wlosow/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here