biurko do pracy
fot. Pixabay.com

Pandemia koronawirusa wielu z nas zmusiła do zdalnego pracowania. Ręka do góry, kto przez pierwsze tygodnie próbował pracować przy kuchennym stole, a w końcu szukał dla siebie biurka w napięciu i pośpiechu! Tymczasem wybór odpowiedniego biurka do pracy to naprawdę ważna sprawa. Spędzamy przy nim kilka godzin dziennie, jeśli prowadzimy własną działalność lub pracujemy zdalnie. Warto więc wiedzieć, jak wybrać takie biurko, które będzie dla nas idealne.

Przeczytaj też: https://www.um.pl/biurko-do-pracy-jak-wybrac-najlepsze-dla-siebie/

Rodzaje i modele biurek do pracy

Jak się zapewne domyślacie, dziś producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz ciekawszych rozwiązań, jeśli chodzi o biurka do pracy. Od Twoich preferencji i potrzeb zależy więc, na jakie się zdecydujesz. Poniżej przedstawiamy kilka rodzajów i modeli biurek, które mogą zainspirować Cię do poszukiwań i wyboru najbardziej pasującego. Oto najczęściej sprzedawane modele:

  • Biurko do pisania – o niewielkiej powierzchni, najczęściej przeznaczone do korzystania przy nim wyłącznie z komputera. Najczęściej nie zawiera żadnej dodatkowej powierzchni do przechowywania innych rzeczy, ewentualnie niewielką i wąską szufladę, która zmieści jedynie laptopa.
  • Biurko składane – idealne rozwiązanie dla każdego, kto ma niewielkie mieszkanie. Ma również niewielką powierzchnię, ale bardzo szybko się składa i można je schować w szafie czy też pod łóżkiem.
  • Biurko typu shell – również z blatem o niewielkiej powierzchni. Jednak takie biurko posiada nadbudówkę w postaci półek i regałów, na którym z powodzeniem zmieścimy rzeczy, materiały i książki, które musimy mieć pod ręką podczas codziennej pracy.

Inne rodzaje biurek do pracy

Wśród pozostałych modeli warto zwrócić uwagę na biurka mocowane do ściany. Mogą się one również składać lub być przymocowane do ściany. Takie biurko nie posiada nóżek ani żadnych dodatkowych półek czy szuflad, może być więc idealnym rozwiązaniem, gdy pracować musimy w sypialni czy innym niewielkim pomieszczeniu.

Biurka o regulowanej wysokości stały się bardzo modne w ostatnich latach. Umożliwiają one pracowanie również na stojąco. Pracodawcy coraz częściej fundują je swoim pracownikom w biurach, takie biurko jest jednak również doskonałym wyborem, jeśli pracujemy w domu. Ponadto ciekawym rozwiązaniem jest również biurko w kształcie litery L. Przestrzenne i dające dużą swobodę podczas pracy, zmieści również wiele rzeczy. To rozwiązanie polecamy jednak przede wszystkim osobom, których nie ogranicza powierzchnia pokoju, w jakim zazwyczaj pracują.

Zobacz też: http://www.atvn.pl/jak-urzadzic-dzieciecy-pokoj-zgodnie-z-najnowszymi-trendami/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here