Nie ma chyba bardziej rozpoznawalnej marki w branży artykułów piśmiennych od firmy Waterman. Marka ta słynie przede wszystkim z produkcji luksusowych piór do pisania, ale w swoim asortymencie ma również inne artykuły piśmiennicze. Eleganckie przybory do pisania zapakowane w błękitne pudełko i opatrzone charakterystycznym logo „Waterman Paris” można znaleźć na półkach luksusowych sklepów na całym świecie, np. tutaj: https://www.pasazbiurowy.pl/waterman-13287-k.

Najważniejsze fakty z historii marki

Marka Waterman istnieje od 1883 roku. Wszystko zaczęło się ponad sto lat temu, kiedy to Lewis Edson Waterman, założyciel firmy, postanowił zrewolucjonizować rynek artykułów piśmiennych i opracował nowy rodzaj pióra wiecznego. Swój nowatorski projekt nazwał „Regular”, a wkrótce potem go opatentował. Szybko okazało się, że jego pióra cieszą się coraz większą popularnością, a zapotrzebowanie na nie wciąż rośnie. W ciągu kilku lat ich produkcja wzrosła z 500 rocznie produkowanych sztuk, aż do kilkuset tysięcy. Firma Waterman odnosiła coraz większe sukcesy i wciąż intensywnie się rozwijała. Sytuacja ta nie zmieniła się nawet po śmierci założyciela firmy. Co więcej, poszerzyła swoje rynki o Europę, w której jej produkty zostały również przyjęte z entuzjazmem.

Nowatorskie rozwiązania na miarę potrzeb współczesnego człowieka

Waterman to nie tylko firma z długą historią i licznymi sukcesami. Miała ona ogromny wpływ na rozwój nowoczesnych i niezawodnych przyborów do pisania. Jednym z najważniejszych faktów z historii firmy jest moment wprowadzenia na rynek pióra zaopatrzonego w plastikowy nabój atramentowy. Wydarzenie to zrewolucjonizowało rynek akcesoriów piśmienniczych i znacząco przyczyniło się do rozpowszechnienia używania piór atramentowych. Marka Waterman wciąż prężnie się rozwija, a jej pióra wieczne cieszą się niesłabnącą popularnością wśród użytkowników na całym świecie. Jest jedną z największych, światowych firm produkujących niezawodne artykuły piśmiennicze. Jej wyroby cechują się doskonałą jakością, są niezawodne w działaniu, a przede wszystkim cechują się wyjątkowym, ponadczasowym designem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here