Wostok to marka radzieckich zegarków. Ich produkcja rozpoczęła się w roku 1942 a czasomierze produkowany były wówczas dla żołnierzy walczących podczas II wojny światowej. Vostok to unikalne kolekcje czasomierzy, które inspirowane są wydarzeniami technicznymi, kulturalnymi oraz architektonicznymi. Ogromną zaletą zegarków jest to, że produkowane zostają ręcznie ze szczególną dbałością o każdy nawet najmniejszy detal. W obecnym czasie na światowym rynku czasomierzy dominuje ich nowa odsłona – Vostok Europe. Czym dokładnie charakteryzują się zegarki Vostok Europe i dlaczego warto je mieć?

Vostok Europe dedykowane są przede wszystkim osobom lubiącym innowacyjne rozwiązania oraz wyrafinowany a zarazem klasyczny design. Każdy dostępny w sklepie model posiada swój osobisty numer i pochodzi z limitowanej kolekcji. Kupując taki zegarek, masz więc pewność, że nosisz na ręku coś wyjątkowego i niepowtarzalnego. Modele czasomierzy podzielone zostały na kilka kolekcji. Jeżeli interesujesz się nieco historią Rosji, bardzo szybko zorientujesz się, że nazwy tych kolekcji dotyczą ważnych wydarzeń tego kraju – np. Lunokhod – powstanie bezzałogowego łazika do badań księżyca.

tarcza zegarka Vostok Europe

Historia marki

Vostok Europe to stosunkowo młoda marka, która pojawiła się na rynku w roku 2003. Doszło wówczas do podpisania kontraktu pomiędzy firmami Chystopol Watch i Vilnius Koliz. W efekcie czasomierze pojawiły się na targach Baselworld już rok później. Wówczas zaprezentowany został jeden z pierwszych dostępnych modeli K3-Submarine. Firma rozwijała się szybko, zdobywając coraz to większe sukcesy na rynku Europejskim. Zaledwie 3 lata po podpisaniu kontraktu, czyli w roku 2006, powstała nowa siedziba firmy.

Szybki rozwój oraz precyzja prowadzonych działań sprawiła, że zaledwie rok po otwarciu nowej siedziby, zegarki Vostok Europe dostępne były niemal w 30 krajach na całym świecie. Czasomierze brały udział w wielu wydarzeniach kulturowych oraz sportowych. Dobrze sprawdziły się podczas rajdu Dakar. Nieustannie zdobywane sukcesy, sprawiły sprawiły, że firmie towarzyszy motto “Ve Are The Champions!”, które wiodło prym w Singapurze podczas MMA One Fighting Championship. Tym, co zdecydowanie warto wiedzieć jest fakt, iż wkrótce po tym wydarzeniu rozpoczęto produkcję specjalnej serii czasomierzy dla armii NATO.

Ciekawostka: W 2013 roku zegarek serii Lunokhod wypuszczony zostaje poza granice stratosfery (była to dwukrotna wysokość Mount Everest. Dużym osiągnięciem okazało się iż czasomierz wytrzymał wówczas temperaturę -44 °C.

Co wyróżnia Vostok Europe?

Marka Vostok Europe to przede wszystkim połączenie niebywałej solidności wykonania oraz modnego, wyrafinowanego designu. Z pewnością, pokocha je każdy fan sportu, doskonale sprawdzają się nawet w nawet najbardziej ekstremalnych warunkach, jednocześnie prezentując się szykownie i elegancki. Dzięki zastosowanym podczas produkcji rozwiązaniom, marka wyróżnia się wysoką odpornością na korozję oraz czynniki atmosferyczne. Sprawdzają się w trudnych sytuacjach takich jak no. skoki spadochronowe, nurkowanie, pływanie długodystansowe i inne.

Dzięki wieloletniej obecności na rynku i precyzyjnej pracy nad każdym nawet najmniejszym detalem, marka uplasowała się w czołówce najbardziej znanych i pożądanych zegarków dla kobiet i mężczyzn. Osiągnięte sukcesy nie są jednak przypadkowe. Pełna kontrola procesu produkcyjnego i zaangażowanie producentów sprawiają, że marka tworzy jedne z najbardziej wytrzymałych i odpornych na różne czynniki czasomierzy na rynku. Zegarek przed trafieniem do sklepu przechodzi ścisłą kontrolę składającą się z 32 rygorystycznych inspekcji. Dzięki temu ich jakość nigdy nas nie zawodzi.

zegarek Vostok Europe, sklep e-zegarki.pl

Proponowane kolekcje Vostok Europe:

  • Gaz,
  • Almaz,
  • Expedition,
  • N-1 Racket,
  • Anchar,
  • Lunokhod,
  • Ekranopol

i inne.

Inteligentne mechanizmy

Z pewnością pierwszym, co rzuci Ci się w oczy przeglądając ofertę zegarków jest ich duża koperta wykonana ze stali nierdzewnej lub szlachetnej a także estetyczne wykonanie tarczy. Zegarki Vostok Europe są proste i wygodne w obsłudze, wyposażone zostały w inteligentne i nowoczesne mechanizmy gwarantujące im sprawne działanie. Jednym z rozwiązań jest zastosowanie optymalnie skonstruowanego koła koła kolumnowego, co sprawia, że możliwe jest sprawne wyzwolenie, zatrzymanie i zerowanie pracy.

Zegarki Vostok Europe to doskonała propozycja zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Solidne wykonanie oraz zastosowane podczas produkcji rozwiązania sprawiają, że doskonale sprawdzą się nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here