Szukasz sprawdzonego gabinetu masażu w Warszawie? Sprawdź to, zanim zadzwonisz do przyjaciółki

Masaże są znakomitym sposobem na relaks i odnowienie wewnętrznych energii. Podczas masażu manualnego następuje wyciszenie się organizmu, wewnętrzne uspokojenie i otwarcie się na przeżywanie bardzo przyjemnych doznań. Ludzkie ciało posiada dużą liczbę miejsc, których uciskanie i masaż daje wielkie możliwości terapeutyczne. Już dawno temu zostało to udowodnione, szczególnie w krajach azjatyckich, że masaże wywołują pozytywny wpływ na cały organizm. Istnieją różne techniki masażu, które mają za zadanie oddziaływać na organizm w określony sposób. Masaże koją zmęczone i zestresowane ciało, usuwają dolegliwości bólowe, a nawet modelują ciało. Efekty masażu zauważalne są często od razu, jednak aby je utrzymać, trzeba korzystać z dobrodziejstw, jakie niosą masaże, regularnie. Przyjrzyjmy się najbardziej popularnym rodzajom masażu i ich skutkom dla ciała.

Popularne rodzaje masażu manualnego

Istnieje kilka popularnych rodzajów masażu, które wywołują określone skutki dla ciała, takie jak odprężenie spiętych mięśni, przywrócenie energii i właściwego ukrwienia. Najpopularniejsze rodzaje masażu to:

  • masaż klasyczny – jest to forma masażu, która bardzo dobrze wpływa na rozluźnienie mięśni i poprawę funkcjonowania układu krwionośnego. Uzyskuje się to za sprawą takich technik jak uciskanie, głaskanie, ugniatanie i wibracje. Ciało wprawione jest w ruch i przy pomocy balsamów i eterycznych olejków wcieranych w ciało uzyskuje się efekt odprężający oraz kojący niektóre rodzaje bólu. Bardzo dobre wyniki osiągną osoby, które nigdy wcześniej nie korzystały z masaży, efekt rozluźnienia na pewno je zaskoczy,
  • masaż relaksacyjny – ta forma masażu ciała przede wszystkim skierowana jest do osób szczególnie podatnych na negatywne skutki stresu. Masaż nie tylko rozluźnia mięśnie, ale sprawia, że osoba po jego przebyciu poczuje się wypoczęta. Masaż ten przeprowadza się z użyciem olejków zapachowych i w zależności od indywidualnych potrzeb osoby masowanej, olejki stosowane mają na celu energetyzację organizmu, czy przywróceniu mu wewnętrznej równowagi,
  • masaż gorącymi kamieniami – ma on na celu rozluźnienie mięśni dzięki gorącym kamieniom o gładkiej powierzchni ułożonym w odpowiednich miejscach ciała. Kojące działanie masażu można zwiększyć przez uciskanie kamieniami lub ściskanie ich w dłoniach,
  • masaż tkanek głębokich – szczególnie dobrze oddziałuje na głębsze warstwy mięśni oraz tkankę łączną. Masaż jest powolny, z użyciem niewielkiej ilości oleju, a siły wywierane na ciało zależą od skutków, jakie konieczne są do otrzymania. Masaż ten działa rehabilitacyjnie.

Gdzie znaleźć sprawdzony gabinet masażu w Warszawie?

Gabinetów masażu w Warszawie jest wiele, ale szukać należy takiego, który jest najbardziej odpowiedni dla nas i spełni wszystkie oczekiwania. W sieci znajduje się dużo informacji o takich gabinetach i ze szczególnym ukierunkowaniem na potrzeby oraz oczekiwane efekty terapeutyczne.

Strony tematyczne, takie jak https://www.moment.pl/spa-i-masaz/masaz/warszawa posiadają mnóstwo informacji i warto się nimi zainteresować. Zwłaszcza że dodatkowo oferują szybką opcję rezerwacji wizyty w wybranym gabinecie oraz dysponują cennikiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here