Wzmocnienie włosów.

Wypadanie włosów jest zjawiskiem naturalnym – stare włosy obumierają, a na ich miejsce odrastają nowe. Ale czasem włosów wypadających jest coraz więcej niż odrastających, a przy tym są one matowe, cienkie, bardzo słabe. Warto sprawdzić, czy wypadanie włosów nie jest spowodowane jakąś groźną chorobą – wizyta u lekarza rodzinnego i podstawowe badania krwi i moczu powinny szybko potwierdzić lub wykluczyć schorzenie, które w objawach daje osłabienie włosów.
Jeśli nie ma stanu chorobowego, to osłabienie włosów może być spowodowane noszeniem czapek podczas zimy albo est wynikiem braku niektórych minerałów, czyli jest skutkiem błędów dietetycznych. Co na wzmocnienie włosów w takiej sytuacji podziała najlepiej?
Przede wszystkim warto wiedzieć, że przyczyna słabości rzadko leży na zewnątrz – użycie nawet najlepszych szamponów i odżywek może poprawić wizualnie stan włosów, ale nie zmieni ich budowy wewnętrznej. Środki wzmacniające włosy skutecznie i trwale muszą być dostarczone do wewnątrz, najlepiej w pożywieniu. Dieta bogata w minerały i witaminy polecana jest wszystkim cierpiącym z powodu osłabienia włosów. Witamin i minerałów najwięcej jest w warzywach i owocach, stąd obecność tych produktów w diecie jest nieodzowna. Aby szybciej wyrównać ubytki minerałów niezbędnych do odbudowy włosów można skorzystać z dostępnych na rynku suplementów minerałowo – witaminowych. Najlepiej zaopatrzyć się w nie w aptece lub dobrym sklepie drogeryjnym. Suplementy produkowane są przede wszystkim z wyciągów roślinnych, więc nie są obciążające i szkodliwe dla zdrowia.

www.alebutik.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here