spalanie kalorii

Tabela spalania

Dla osób odchudzających się oraz planujących aktywność fizyczną niezwykle ważna jest wiedza na temat tego jak konkretne dyscypliny wpływają na spalanie kalorii. Dzięki temu można dobrać wysiłek do swoich potrzeb i trenować w sposób najbardziej efektywny dla siebie. Tak naprawdę jednak nie zawsze możliwe jest to do dokładne określenia. Na ilość spalanych kalorii wpływ ma bowiem naprawdę wiele różnorodnych czynników. Do nich zaliczyć można takie jak na przykład masa, ilość tkanki mięśniowej, szybkość pracy serca, wydolność organizmu czy przebyte kontuzje. Każdy organizm zatem odrobinę inaczej spala kalorie.

Spalane kalorie to bowiem nic innego jak wytwarzanie energii cieplnej przez mięśnie. Potrzebują one do pracy energii, a zatem im większe mięśnie tym większy ładunek energetyczny potrzeby jest do ich pracy i tym samym więcej kalorii zostanie spalonych podczas samego wysiłku.

Kalorie spalane są przez cały czas

Tak naprawdę jednak organizm przez 24 godziny potrzebuje energii do funkcjonowania. Dlatego też kalorie spalane są przez cały czas. Nie tylko podczas wzmożonego wysiłku fizycznego. Kalorie spalane są również podczas na przykład snu, kiedy organizm się regeneruje. Z tą jednak różnicą, że wysiłek wzmaga spalanie kalorii. Dlatego też przed treningiem bądź od razu po należy dostarczyć do organizmu posiłku. Dzięki temu ten będzie w stanie nadal funkcjonować efektywnie. W większości przypadków jednak do organizmu dostarczana jest większość ilość energii niż jesteśmy w stanie spalić. Jej nadmiar odkłada się w organizmie i za sprawą tego powstaje na przykład brzuszek czy poszerzają się boczki. Te z kolei wyglądają nieestetycznie i dla wielu osób jest to sygnał iż należy udać się na siłownię, aby spalić tłuszcz i uzyskać znacznie lepszą sylwetkę.

spalanie kaloriiWszelkiego rodzaju tabele, które pokazują ilość spalanych kalorii podczas wysiłku przedstawiają jedynie uśrednione wartości dla wysiłku fizycznego. Nie oddają tym samym w pełni tego ile tak naprawdę spalanych jest podczas tego kalorii. Mogą być jednak pewnego rodzaju odniesieniem dla wielu osób i pomagają w wyborze dyscypliny sportowej dla siebie, aby najbardziej efektywnie spalać kalorie. Najlepszym sposobem na pomiarem tego ile faktycznie spalanych jest kalorii jest skorzystanie z profesjonalnych urządzeń do tego celu. Dają one najlepsze rezultaty i korzystanie z nich jest naprawdę bardzo przyjemne dla wszystkich osób. Profesjonalny pulsometr potrafi znacznie lepiej określić ilość spalanych kalorii podczas wysiłku. Wynika to z faktu, że kontroluje puls przez cały czas trwania wysiłku, a dodatkowo można do niego wprowadzić informacje o sobie takie jak wzrost, waga i wiek. Dzięki temu uzyskiwanie wyniki są naprawdę miarodajne i pozwalają na efektywne określenie tego ile tak naprawdę spalanych jest podczas wysiłku kalorii. Korzystanie z takich urządzeń daje tym samym najlepsze rezultaty i jest najbardziej korzystne dla wszystkich osób.

Tabela spalanych kalorii

 • Brzuszki około 400 kcal/h
 • Bieganie około 500 kcal/h
 • Jazda na rowerze przy prędkości 20 km/h około 600 kcal/h
 • Sprzątanie około 140 kcal/h
 • Pływanie około 460 kcal/h
 • Spacer około 200 kcal/h
 • Seks około 200 – 600 kcal/h
 • Aerobic około 300 kcal/h
 • Skakanka około 490 kcal/h
 • Energiczny taniec około 350 kcal/h
 • Sen około 70 kcal/h
 • Ćwiczenia siłowe około 8-9 kcal/minutę

W dodatku dla zwiększenia ilości spalanych kalorii warto postawić na pewne proste działania. Jednym ze sposobów jest to, aby nie wycierać potu z powierzchni ciała. Jego odparowanie powoduje, że organizm musi wykorzystać dodatkową energię do ogrzania ciała. Powoduje to spalanie większej ilości kalorii.

Samo pocenie się nie oznacza przy tym spalania tłuszczu. Pot to woda, która odparowuje z organizmu w momencie, gdy podnosi się temperatura tego. Bardzo ważne z tego powodu jest odpowiednie nawadnianie się podczas wysiłku. Najlepiej jednak dostarczać płyny nie w trakcie ćwiczeń, a tuż po nich.

Mięśnie spalają kalorie w każdym momencie. Dlatego też ważne jest zadbanie o ich wielkość. Dzięki temu kalorie będą spalane przez cały dzień w znacznie szybszym tempie. Większe mięśnie potrzebują bowiem większego ładunku energetycznego.

Efektywne chudnięcie

Aby zatem efektywnie spalać kalorie i chudnąć konieczne jest dobranie odpowiedniego zestawu ćwiczeń dla siebie. Konieczne jest również wykonywanie ich w sposób prawidłowy. Można na takim działaniu naprawdę wiele zyskać i być z niego bardzo zadowolonym. Tego typu podejście do sprawy daje doskonałe rezultaty i jest bardzo korzystne dla wszystkich osób. Jest naprawdę opłacalne i przekłada się na to, że każda osoba będzie w stanie bardzo efektywnie zrzucać zbędne kilogramy i naprawdę dobrze czuć się w swoim ciele. Dobre podejście do sprawy jest zatem kluczem do tego, aby schudnąć i poczuć się w swoim ciele zdecydowanie lepiej. Takie działanie daje doskonałe rezultaty i jest bardzo mocno polecane dla wszystkich osób. Jest bowiem naprawdę bardzo opłacalne w każdej sytuacji.

Podsumowanie

Tabela spalania kalorii jest tylko i wyłącznie przykładem. U każdej osoby spalanie kalorii może być szybsze bądź wolniejsze.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here