Studia informatyczne

Zainteresowanie komputerami, które w przypadku młodzieży szkolnej najczęściej ogranicza się jedynie do przeglądania Facebooka oraz grania w nowości wydawnicze, strzelanki czy strategie, w części przypadków przekłada się na chęć studiowania informatyki na uczelni wyższej. Czy studia informatyczne to jednak oby na pewno dobry pomysł?
Sama informatyka może nie okazać się tak popularna na rynku pracy czy tak opłacalna jak programowanie. To właśnie do tego ostatniego zdecydowanie należy przyszłość oraz największa ilość miejsc pracy na nowoczesnym rynku. Informatyka i studia informatyczne dotychczas wybierane były przez osoby, które po prostu „lubią komputery”, a o nich samych wiedzą tyle, co każdy przeciętny użytkownik.
Jeśli docelowo chcesz się nauczyć kodowania czy pisania stron internetowych w takich językach, jak WordPress, CSS, JS czy HTML trzeba mieć na uwadze fakt, że na studiach informatycznych takie tematy raczej nie są podejmowane lub traktowane jedynie po macoszemu. Musisz wiedzieć również, że żadne studia nie dadzą ci od razu dobrego stanowiska pracy ani znakomitej pensji – dla firm najważniejsze jest doświadczenie, którego wszakże zaraz po studiach jeszcze się nie posiada. Co ciekawe, niektóre firmy płacą swoim pracownikom na przyprowadzenie kogoś zaufanego, posiadającego sprawdzone umiejętności i doświadczenie.
Często młodzi ludzie zastanawiają się, czy studiowanie trzy albo pięć lat na uczelni wyższej ma zwyczajnie sens – szczególnie w przypadku studiów informatycznych. Zapotrzebowanie na dobrych specjalistów od IT jest tak duże, że niektóre z wielkich korporacji zachęcają do brania udziału w kursach programistycznych, przygotowujących stricte pod konkretne stanowisko. Musisz również brać pod uwagę, że żadne studia nie przygotują cię tak naprawdę do pracy – zajęcia na uczelni i nawet najtrudniejsze egzaminy podczas sesji nie oddadzą firmowej rzeczywistości i faktycznych umiejętności, które będą tam potrzebne.

babiniec-cafe.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here