Sińce nad oczami w bardzo dużym stopniu wpływają na wygląd każdej osoby. Potrafią być prawdziwą zmorą. Przyczyn powstawania tych może być natomiast bardzo wiele. Mogą wpływać na nie takie elementy jak na przykład zmęczenie, niewyspanie czy stres. Niektóre osoby posiadają również pewne uwarunkowania genetyczne, które sprzyjają powstawaniu tych. Na całe szczęście dla wielu osób możliwe jest pozbycie się tych spod oczu. Dzięki temu te mogą odzyskać blask i mogą prezentować się zdecydowanie lepiej. Wystarczy jedynie postawić na odpowiednie produkty i działanie w swojej sytuacji, które pozwoli na całkowite pozbycie się tych. W ten sposób można w bardzo dużym stopniu poprawić swój wygląd i sprawić, że twarz będzie wyglądać znacznie lepiej.

Przy niewielkiej wielkości sińcach mogą sprawdzić się nawet w pełni naturalne produkty, które można znaleźć w swojej kuchni. Sama walka będzie zatem prosta i wymaga jedynie regularnego stosowania konkretnych preparatów, aby skóra nabrała blasku i prezentowała się bardzo dobrze.

Nasze sposoby na sińce pod oczami

Okłady z ogórka

Okłady wykonywane z zielonego ogórka przyczyniają się do rozjaśniania skóry. Samo przeprowadzenie zabiegu jest bardzo proste. Wystarczy jedynie ogórek pokroić i na około godzinę włożyć plastry do lodówki. Następnie kłaść je na oczy i pozostawić na około pół godziny. Ważne jest aby plastry mocno przylegały do cery. Jeżeli nabiorą one wyższej temperatury to należy je zdjąć i sięgnąć po kolejne plastry. W ten sposób można rozjaśnić swoją skórę i sprawić, że ta będzie prezentować się znacznie lepiej co jest dużą zaletą korzystania z takiej metody.

sińce pod oczamiMieszanka indyjska

Kolejnym sposobem jest mieszanka indyjska. Wystarczy łyżkę mąki z soczewicy bądź mąki ryżowej zmieszać z jedną łyżeczką soku z cytryny, łyżką sosu pomidorowego i dwoma szczyptami kurkumy. W ten sposób powstanie papka o bardzo dobrych właściwościach. Należy nałożyć ją na sińce pod oczami i pozostawić w tym miejscu na około 15 minut. Następnie skórę należy dokładnie opłukać. Regularne powtarzanie tego zabiegu potrafi dać doskonałe rezultaty i może być naprawdę bardzo korzystne.

Napar z czarnej herbaty

Czarna herbata znajduje się w praktycznie każdym domu, a niewiele osób zdaje sobie sprawę z jej zdrowotnych właściwości. Okłady z naparu mogą rozjaśniać cerę i zwalczać sińce. Zabieg polega na namoczeniu wacików w herbacie i przyłożeniu do sińców na około 15 minut.

Sok z cytryny

Cytryna podobnie jak zielony ogórek posiada działanie rozjaśniające cerę. Należy po prostu w soku z cytryny namoczyć waciki, a następnie umieścić na sińcach na kilka minut. Należy jednak uważać, aby sok z cytryny nie dostał się do oka.

Naturalne sposoby walki z sińcami są efektywne, a zarazem bardzo proste. Niekiedy jednak nie dają one wymiernych rezultatów i konieczne jest sięgnięcie po profesjonalne rozwiązania dedykowane dla tego problemu.

Profesjonalne preparaty

Kremy i żele na sińce pod oczami

Rynek jest pełne różnego rodzaju preparatów, które ze względu na swój skład mają rozjaśniać skórę pod oczami i niwelować występujące w tym miejscu sińce. Preparaty te najczęściej w swoim składzie zawierają różnego rodzaju witaminy oraz inne składniki, których działanie jest pozytywne dla wyglądu skóry. Szczególnie warte zainteresowania są preparaty, które w swoim składzie zawierają takie produkty jak: kasztanowiec zwyczajny, arnikę górską, babkę lancetowatą, kofeiną czy wyciąg z miłorzębu. Te składniki faktycznie są skuteczne w walce z sińcami i stosowanie ich na swojej skórze daje doskonałe rezultaty co jak najbardziej przemawia za użyciem ich w swojej sytuacji. Można bowiem w ten sposób naprawdę wiele na nich zyskać i czerpać bardzo dużą radość z wykorzystania ich dla siebie. Każdy krem czy żel przed użyciem warto schłodzić w lodówce, aby wzmocnić jego działanie. Dzięki temu efekty będą lepsze, a sama kuracja znacznie krótsza.

Medycyna estetyczna

Dla osób oczekujących natychmiastowych efektów istnieją natomiast zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Za pomocą kwasu hialuronowego bądź własnego tłuszczu można natychmiast pozbyć się sińców i sprawić, że skóra będzie wyglądać naprawdę znakomicie i będzie przede wszystkim bardzo zdrowa. Stawianie na takie zabiegi może dać tym samym doskonałe rezultaty. Takie działanie wiąże się jednak z dość wysokimi kosztami i powoduje, że niekiedy należy je powtarzać po kilka razy. Tylko wtedy możliwe jest zauważenie efektów takiego działania. Dlatego też najlepiej na samym początku skorzystać z innych rozwiązań, które również mogą przynieść pożądane efekty.

Podsumowanie

Walka z sińcami pod oczami wymaga zatem pewnych umiejętności i samozaparcia. Efekty mogą być jednak naprawdę bardzo dobre, a walka może skończyć się bardzo dobrze. Można bowiem dzięki temu faktycznie sprawić, że skóra będzie wyglądała fenomenalnie i będzie prezentowała się naprawdę bardzo dobrze. W ten sposób można naprawdę wiele zyskać na takim działaniu i podejściu do sprawy w swojej sytuacji co potrafi dać bardzo dobre rezultaty i potrafi być bardzo korzystne dla wszystkich osób.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here