Rozstępy – domowe sposoby na ich usunięcie

Czasami na naszych udach, pośladkach, brzuchu, a nawet piersiach pojawiają się charakterystyczne podłużne pasma. To są właśnie rozstępy. Mogą one dotyczyć każdej z nas. Niedoskonałości, blizny, są nazywane naprawdę różnie. Powstają one w wyniku skóry właściwej, są spowodowane nieprawidłowym działaniem białek. Białka te odpowiadają za elastyczność, jędrność i sprężystość skóry. Inaczej mówiąc o elastynie i kolagenie. Wszystko za sprawą siateczek włókien kolagenowych w skórze, gdzie wszystko jest kruche. W takim układzie pojawiają się rozstępy.

Rozstępy mogą także powstawać przez nasze zaburzenia hormonalne. Genetyka, nieprawidłowy mechanizm. Niekiedy powodem są po prostu uszkodzenia mechaniczne. Warto wiedzieć, że każdy z nas jest narażony na rozstępy. Oczywiście problem ten najbardziej dotyka kobiet w ciąży. Także hormony sprzyjają powstawaniu rozstępów. O rozstępach możemy także mówić w przypadku kiedy stosujemy dietę odchudzającą. Zwłaszcza kiedy nasza waga bardzo się waha. Nasze rozmiary się zmieniają. Rozstępy dotykają nie tylko kobiet, ale również mężczyzn. Na przykład kiedy dorastamy, kiedy masa mięśniowa się zwiększa.

rozstępyDomowe sposoby na usunięcie rozstępów

Warto wyróżnić domowe sposoby, które zlikwidują nasze rozstępy. Pierwsza faza rozstępów zaczyna się od stanu zapalnego. Wtedy właśnie mają one kolor czerwony bądź różowy. Właśnie w tym etapie, skóra regeneruje się sama, przynajmniej stara się. W tym etapie mamy dużo większe szanse na zlikwidowanie naszych rozstępów. Dobrze jest wybrać preparaty o działaniu przeciwzapalnym. Powinniśmy także natłuszczać naszą skórę, nawilżać ją. W drugim etapie, czyli zanikowym, rozstępy mają kolor perłowy. W takim etapie domowe usunięcie jest niemożliwe. Lecz możemy je rozjaśnić.  Domowymi sposobami da się usunąć rozstępy, jak i też je wybielić. W pierwszym przypadku powinniśmy wymieszać oliwę z fusami z kawy oraz cukrem, następnie dodać kilka kropel witaminy E. Kolejno sok z cytryny. Tak przygotowaną maseczkę powinniśmy wcierać w skórę, gdzie występują rozstępy.

Dobrze jest pozostawić ja na kilkanaście minut. Innym również dobrym i sprawdzonym sposobem będzie wcieranie soku z cytryny. Sos na rozstępy to również masło kokosowe. Powinniśmy także wybrać kąpiele z solą. Należy napełnić wannę wodą, dodać sól morską. W takiej wodzie powinniśmy siedzieć kilka razy w tygodniu. Pomocnym składnikiem będzie także sok z marchewki. Nie tylko bogaty jet w minerały i witaminę C, ale także poprawia wygląd skóry. Należy wymieszać sok z marchewki z łyżeczką solą, kolejno masować rozstępy. Pozostawić do wyschnięcia i spłukać ciepłą wodą.  Aloes to także bardzo pomocny składnik z walce z rozstępami. Nie tylko regeneruje tkanki, łagodzi stany zapalne, ale także nawilża. Powinniśmy pokroić aloes w plasterki, a następnie obłożyć nim skórę. Rozstępy to nic strasznego, mogą, a nawet znikną jeśli tylko im w tym pomożemy. Czasami potrzeba czasu, aby naprawdę nasza metoda zadziałała. Niektóre kobiety mogą się zdecydować na zabieg laserem. To skuteczna metoda, lecz kosztowna. Dlatego właśnie najpierw należy popracować nad naturalnymi metodami, a dopiero później pomyśleć co dalej. W każdym przypadku najważniejsza jest systematyczność. Jeśli nie będziemy regularnie wykonywać ćwiczeń, jeśli nie będziemy dbać o zdrowy styl życia, rozstępy nigdy nie znikną. Obecnie w drogeriach i aptekach możemy spotkać wiele preparatów z napisem: na rozstępy. Zacznijmy od nich, może akurat będą pomocne w zwalczeniu niechcianych kresek na skórze.

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here