Poprawne ładowanie baterii

Akumulator to jedna z wymiennych części w każdym aucie, która to podczas mroźnej zimy ulega awarii. Aby bateria w naszym samochodzie służyła nam jak najlepiej, warto zawsze dbać o jego stan. W tym celu, potrzeba go co jakiś czas doładowywać, aby nie rozładował się do końca. Ile jest w stanie wytrzymać bateria samochodowa ? Odpowiedź na to pytanie jest nieco skomplikowane. Wszystko zależy od sposobu, w jaki będziemy użytkować nasz akumulator.
Na współczesnym rynku spora część akumulatorów jest bezobsługowa i nie istnieje potrzeba, aby dolewać wody destylowanej. Warto zatem co jakiś czas doładować akumulator w celu wyrównania jego stanu.
Jak często musimy ładować nasz akumulator? Wszystko będzie zależało od tego w jakim stopniu będziemy używać nasz samochód i ile kilometrów dziennie jesteśmy w stanie pokonać. Priorytetem dla każdego użytkownika pojazdu powinna być pamięć o tym, że przez brak doładowywania w znaczący sposób skróci się żywotność naszego akumulatora. Z doświadczenia jednak wiemy, że nie zawsze tak jest, szczególnie w okresie zimowym, kiedy to znacznie zwiększa się pobór energii w naszym aucie. Żeby nasza bateria służyła nam nieustannie podczas mroźnych dni, należy zrobić wszystko, aby nie dopuścić do zaniechania ładowania akumulatora.
Jak ładować akumulator? Żeby dobrze naładować baterię w każdym pojeździe, trzeba zdjąć klemy w odpowiedniej kolejności. Pierwszą należy zawsze wyjąć klemę minusową, a potem plusową. Kolejną rzeczą jaką powinno się zrobić to wyciągnąć akumulator i sprawdzić stan klem i biegunów. Jeżeli są zaśniedziałe koniecznie trzeba oczyścić je papierem ściernym. Po długim okresie eksploatacji może zalegać na nich śniedź co może być przyczyną słabego przepływu prądu i nienaładowania się baterii. W tak przygotowany akumulator podłączamy kable od prostownika i zaczynamy ładować go odpowiednim prądem, zgodnym z wartościami tego akumulatora. Ładujemy go, aż do momentu odłączenia się prostownika w tryb podtrzymania. W ten sposób naładowany akumulator z pewnością posłuży nam długie lata.

www.stazmalzenski.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułA może lazanie?
Następny artykułPowiększanie ust

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here