Dla wielu kobiet brwi to jeden z ważniejszych elementów ich codziennego makijażu. Ich odpowiednie podkreślenie nadaje urody i poprawia wygląd. Obecnie na rynku dostępnych jest naprawdę wiele produktów, które pozwalają na podkreślenie koloru brwi. Można je zabarwić za pomocą różnego rodzaju kredek, wosków czy także popularnej henny. Jest ona chętnie wybierana za sprawą swojej trwałości i tego, że nadaje dla brwi naprawdę naturalnego wyglądu. Źle użyta potrafi jednak całkowicie je zrujnować i sprawić, że te będą wyglądały wręcz tragicznie. Rozsądne podejście do jej użycia i zdobycie wiedzy z tego zakresu chroni zatem wszystkie osoby przed oszpeceniem swojej twarzy. Zapraszamy zatem do naszego poradnika, dzięki któremu domowe spa przełoży się na bardzo dobre rezultaty dla wszystkich osób.

Farbowanie brwi – na czym polega?

Henna to bardzo popularny produkt wśród dużej liczby kobiet. Dla wielu stał się on nieodłącznym elementem ich makijażu i pozwala na naprawdę komfortowe farbowanie włosów twarzy. Sama henna wywodzi się z cywilizacji wschodnich, gdzie była naprawdę często wykorzystywanym produktem do dbania o włosy. Obecnie zagościła ona natomiast na całym świecie. Ze względu na efekty jakie daje oraz łatwość jej stosowania.

Przy decydowaniu się na podkreślenie brwi za pomocą henny bardzo istotne jest, aby wybierać jedynie dobrą jakościową hennę, ponieważ daje ona najlepsze rezultaty. Decydując się na hennę roślinną albo syntetyczną od renomowanego producenta można być pewnym bardzo dobre efektu takiego zabiegu i korzyści wynikających z takiego. Można w ten sposób naprawdę wiele zyskać na takim działaniu i podejściu do sprawy. Odpowiednie rozwiązania będą tym samym naprawdę korzystne.

Wybierając hennę należy skupić się na odpowiednim wybraniu jej koloru. Dopasowanie jej do włosów na głowie da najlepsze efekty i sprawi, że brwi będą wyglądały naprawdę bardzo dobrze. Takie produkty sprawdzają się w swojej roli doskonale i dają najlepsze efekty. Przy samym nakładaniu henny najlepiej zmieszać ją z wodą utlenioną (3% to najlepszy wybór). Same przeciwwskazania do henny praktycznie nie istnieją. Dotyczą one jedynie tego, aby nie stosować jej na stany zapalne skóry i oczu. Jest ona zatem produktem bardzo bezpiecznym w użyciu.

Zbyt ciemny kolor

brwiW sytuacji, gdy źle dobierze się kolor henny i brwi wyjdą zbyt ciemne nie warto panikować. Przemywanie w takiej sytuacji brwi wodą najczęściej nie daje kompletnie żadnego rezultatu. Istnieją jednak inne sposoby na rozjaśnienie tych. Konieczne jest jednak działanie bardzo szybko także warto zestaw ratunkowy dla swoich brwi przygotować sobie już wcześniej, aby w razie konieczności natychmiast po niego sięgnąć. Najlepiej do rozjaśniania sprawdza się spirytus. Nakładanie go na brwi za pomocą nawilżonego w nim kompresu daje najlepsze rezultaty. Taki kompres najlepiej przytrzymać na brwi przez około 2 minuty. Po tym czasie henna powinna się rozjaśnić. Dobrze może sprawdzić się również gruboziarnisty peeling, którym wystarczy przez pewien czas przecierać brwi. Dla osób, które nie posiadają przy sobie żadnego z tych rozwiązań istnieje również sposób polegający na nałożeniu na brwi pasty do zębów. Następnie należy trzymać ją na nich przez około 5 minut i zmyć.

Wszystkie te sposoby powinny przełożyć się na rozjaśnienie brwi i uratowanie swojego wyglądu w przypadku zastosowania zbyt ciemnej henny.

Zabarwienie skóry

W sytuacji, gdy henna zabarwi skórę wokół brwi i pojawi się źle wyglądający cień również istnieje sposób na usunięcie go. W tej sytuacji jednak nie stosuje się powyższych metod, a tłusty krem, masło bądź oliwę. Tłuszcza bowiem rozpuszcza hennę zgromadzoną na skórze i przy tym nie uszkadza samych brwi. Dzięki temu w swojej roli sprawdza się znakomicie i daje naprawdę doskonałe rezultaty dla wszystkich osób, które zdecydują się na korzystanie z niego. Można dzięki temu doskonale przygotować swoje brwi i sprawić, że te będą prezentować się rewelacyjnie.

Nasze sztuczki na piękne brwi

Przedstawiamy zbiór naszych sztuczek, które pozwalają na zmniejszenie ryzyka wystąpienia niepowodzenia podczas malowania brwi. Oto one:

  • Nie trzymaj henny dłużej niż 10 minut na brwiach
  • W przypadku włosów cienkich hennę należy trzymać dłużej niż na grubych
  • Dla poćwiczenia zamiast henny użyj wody z kakao ze względu na brak efektów ubocznych
  • Podczas nakładania henny miej przy sobie wyżej wymieniony zestaw ratunkowy
  • Sprawdź skład henny i sprawdź, czy nie masz alergii na poszczególne jje składniki
  • Zdejmij soczewki podczas wykonywania zabiegu
  • W przypadku wydepilowanych brwi użyj henny dopiero po kilkunastu minutach od zabiegu

Podsumowanie

Zastosowanie się do naszych wskazówek daje doskonałe rezultaty i sprawia, że każda kobieta może poczuć się naprawdę komfortowo w swojej skórze i może zaprezentować się znakomicie. Postawienie na tego typu rozwiązania daje tym samym doskonałe rezultaty i jest naprawdę bardzo przyjemne dla wszystkich osób, które zdecydują się na korzystanie z konkretnych w swojej sytuacji produktów. Zadbanie o swoje brwi dzięki zastosowaniu się do porad będzie znacznie prostsze i wygodniejsze dla wszystkich kobiet, które pragną poczuć się naprawdę pięknie i komfortowo w swojej skórze.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here