Orbitrek

Orbitrek to wspaniałe urządzenie, które ma mnóstwo zalet. To niezwykłe urządzenie pozwoli nam połączyć trening kardio z wysiłkiem siłowym. Niestety początki ćwiczeń na tym urządzeniu mogą wydawać się trudne. Jednak ten wysiłek na pewno zostanie zrekompensowany wspaniałymi efektami, które przynosi jego systematyczne używanie.

Czym jest orbitrek?

Orbitrek to jeden z najpopularniejszych sprzętów fitness, który warto mieć w swoim domu. Zajmuje o wiele mniej miejsca niż tradycyjny rower stacjonarny, a pozwala osiągnąć wspaniałe efekty. Orbitrek nie posiada siedziska oraz ma ruchowe rękojeści, dzięki temu urządzenie pozwala zaangażować całe ciało podczas każdego ruchu. Warto też pamiętać, że urządzenie nie obciąża stawów, a w trakcie treningów ciało jest wprowadzane w ruch eliptyczny, czyli najbezpieczniejszy dla zdrowia. Warto też pamiętać, że zazwyczaj wyższa waga koła zamachowego oznacza lepszą pracę urządzenia.

Jakie są zalety orbitreku?

Orbitrek ma niewątpliwie ma wiele zalet. Jego największym plusem jest wszechstronność tego urządzeni. Warto pamiętać, że mogą na nim ćwiczyć wszystko. Dzieje się tak dlatego, że orbitrek. Mogą na nim ćwiczyć naprawdę wszyscy, nawet osoby, które mają problemy ze stawami, czy kręgosłupem. To wszystko dlatego, że urządzenie ich nie obciąża. Dlatego jest dla nich całkowicie bezpieczny.

Orbitrek Jakie efekty daje trening na orbitreku?

Regularne treningi na orbitreku niosą ze sobą wiele korzyści, a oto one:

  • Przyśpieszają metabolizm;
  • Pozwalają na szybką redukcję tkanki tłuszczowej, tylko godzina ćwiczeń pozwala spalić nawet 350 do 500 kcal;
  • Pomagają się pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej z brzucha, ud, pośladków oraz ramion;
  • Poprawią kondycję mięśni;
  • Wpływają na zwiększenie wydolności organizmu;
  • Powodują wzmocnienie mięśni nóg, pośladków, brzucha;
  • Chronią stawy przed przeciążeniem;
  • Wpływają na lepsze samopoczucie.

Jak powinien wyglądać trening na orbitreku?

Prawidłowe wykonywanie ćwiczeń na tym urządzeniu jest bardzo ważne. Na początku warto zapoznać się z prawidłową techniką użytkowania orbitreku. Dlatego należy dokładnie przeczytać instrukcję urządzenia. Można też zapytać o porady personel siłowni.

Nie powinno zaczynać się ćwiczeń bez prawidłowej rozgrzewki. Tylko wtedy odpowiednio przygotujemy mięśnie do ćwiczeń, w przeciwnym wypadku możemy doprowadzić do kontuzji lub urazów.

Istotna jest również prawidłowa pozycja, która zapewni stabilność oraz komfort ćwiczeń. Na urządzeniu należy stać na lekko ugiętych nogach, plecy powinny być proste, nie można się garbić ani pochylać głowy. Nie wolno też zbyt mocno ściskać ramion urządzenia.

Ćwiczenia najlepiej wykonywać 3-4 razy w tygodniu przez 30 minut. Prędkość oraz opór orbitreka najlepiej dopasować do własnych możliwości. Warto pamiętać, że kalorie najlepiej się spala przy tętnie stanowiącym 70-80 % naszego maksymalnego tętna. Na koniec ćwiczeń należy trochę ochłonąć. Jak to zrobić? Ćwiczymy spokojnie i stopniowo obniżamy prędkość przed zakończeniem treningu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here